banner51

Tarihin En Hızlısı

Uluslararası Otomobil Fuarı'nda basına tanıtılan son model otomobiller göz kamaştırdı. En büyük ilgiyi ise hız rekoruna imza atan Ferrari gördü.

Tarihin En Hızlısı

 

Cenevre'de düzenlenen 83'ncü Uluslararası Otomobil Fuarı'nda, Ferrari, BMW, Mitsubishi, Chevrolet ve Hyundai gibi otomobil üreticileri, yeni modellerini basına tanıttı.
 
Göz kamaştıran yeni modellerin bulunduğu fuar, 7 Mart'ta kapılarını halka açacak ve 17 Mart'a kadar gezilebilecek. Fuarda 260'ı aşkın otomobil sergilenecek.
 
EN HIZLI VE EN GÜÇLÜ
 
Ferrari, tarihinin en hızlı, en güçlü ve en teknolojik aracı ''LaFerrari''yi tanıttı. Ferrari'nin 499 adet üreteceği sadece çok özel müşterilerinin sahip olabileceği süper otomobil modelinde benzinli ve elektrikli olmak üzere 2 motorun birlikte görev yaptığı bir hibrid sistem yer alıyor.
 
Tamamen Formula 1 teknolojisiyle geliştirilen LaFerrari'nin 6.3 litrelik V12 motoru 800 HP güç üretirken, ''HY-KERS'' adlı sistem sayesinde elektrikli motoru ise 163 beygirlik ekstra güç sağlıyor.
 
Böylece hibrid sistemin desteğiyle 963 HP güce sahip olan LaFerrari, 350 km/s'den fazla hıza ulaşabiliyor.
 
AKILLI TELEFON İLE KAPILARI AÇIYOR
 
Hyundai, fuarda üç kapılı i30 modelinde kullandığı üst düzey araç içi mobil erişim sistemini tanıttı. Akıllı cep telefonlarıyla multimedya üniteyi eşleştiren bu üstün erişim sistemiyle beraber aracın kapıları bile anahtar kullanmadan akıllı telefon vasıtasıyla uzaktan açılıp kapatılabiliyor. SEAT günlük kullanım kolaylığından ödün vermeden spor sürüş keyfi sunan üç kapılı Leon Sport Coupe'nin lansmanını yaptı. 
 
Renault yeni şehir crossover modeli Captur'ü tanıttı. Biçim ve işlevi bir araya getirerek, Renault Captur sürücülere MPV, SUV ve hatchback dünyasının en iyi özelliklerini bir arada sunuyor.
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2013, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER