banner51

Taliban Amerikan Köpeğini Esir Aldı

Taliban Afganistan’da kendisine karşı mücadele eden Amerikan birliklerine ait bir askeri köpeği ele geçirdiğini açıkladı.

Taliban Amerikan Köpeğini Esir Aldı
 
Taliban’a ait bir internet sitesinde yayınlanan görüntülü habere göre, militanlar Doğu Lagman eyaletinde Amerikan kuvvetlerine ait bir askeri köpeği ele geçirdi.
 
Görüntülerde, çikolata kahverengisi rengindeki Belçika çoban köpeği cinsi askerin üzerinde bir üniforma ve bazı malzemeler bulunduğu görülüyor.
 
Militanlar asker köpeğin üzerindeki üniforma ve malzemelerin tıpkı Amerikan askerlerininkine benzediğini belirtiyor.
 
Belçika çoban köpekleri saatlerce yorulmadan çalışabildikleri için askerler tarafından en fazla tercih edilen cinslerden biri olarak biliniyor.
 
Afganistan’daki NATO birliklerinde bolca bulunduğu belirtilen “asker köpekleri bomba, uyuşturucu ve ev aramalarında kullanılıyor.
 
Genellikle sahiplerinin yanından hiç ayrılmayan bu köpeklerin ancak ağır bir bombardıman veya patlama sonucundan sahiplerinden ayrılmış olabileceği tahmin ediliyor.
 
Görüntüyü izleyen bazı Batılı uzmanlar, köpeğin kulaklarının düşmüş olduğuna dikkat çekerek, hayvanın üzgün bir görüntü sergilediğini belirtiyor.
Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER