banner51

'Suriye'ye Terörist İhraç Etmeyin'

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Türkiye ziyareti öncesinde Suriye'yle ilgili önemli mesajlar verdi. Clinton, diğer ülkelerin Suriye'ye terörist ve gizli savaşçı ihraç etmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

'Suriye'ye Terörist İhraç Etmeyin'

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton önümüzdeki cumartesi günü Ankara'yı ziyaret ederek, Suriye konusunu görüşecek. Ziyareti öncesi açıklama yapan Clinton, Suriye'deki krizin etnik savaşa dönüşmesine izin verilmemesi gerektiğini belirtti.

Bazı ülkelerin Suriye'deki mevcut durumdan faydalanarak, bu ülkeye terörist ve gizli savaşçı gönderdiği uyarısında bulunan ABD Dışişleri Bakanı Clinton, "Durumdan yararlanmak için Suriye'ye teröristler ve savaşçılar gönderenlerin, buna müsamaha gösterilmeyeceğini anlaması gerekir" dedi.

Suriyeli muhaliflerin daha iyi silahlanmaya başladığını da dile getiren ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, "Ancak bu şiddet sarmalı Suriye halkını zor durumda bırakıyor" ifadesini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanı Clinton, uluslararası toplumun Esad sonrası dönemi planlamak için çalışmalarını hızlandırması gerektiğini de kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2012, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER