Somali'ye Yeni Yardım Paketi

Yaklaşık 5,2 milyon lira tutarındaki insani yardım malzemesi THY'ye ait kargo uçağıyla yarın Somali'ye gönderilecek.

Somali'ye Yeni Yardım Paketi

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın Somali'ye yapılan insani yardıma ilişkin basın açıklaması Başbakanlık Basın Merkezi'nin internet sitesinde yayınlandı.
AFAD tarafından Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, TİKA, Emniyet Genel Müdürlüğü, Kızılay, ASELSAN ve Türk Hava Yolları koordinasyonunda Somali'ye insani yardım malzemesi gönderilmesinin planlandığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
''59 ton ağırlığında ve yaklaşık 5,2 milyon TL tutarındaki insani yardım malzemesi THY'ye ait kargo uçağı ile 26 Haziran 2012 Salı (yarın) günü Somali'ye gönderilecektir. Gıda, ilaç ve tıbbi malzeme, giyim malzemesi, sondaj malzemeleri ile haberleşme ekip ve ekipmanları içeren insani yardım paketinde ayrıca 400 adet bilgisayar ve 100 adet yazıcı bulunmaktadır. Saat 01.00'da Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan hareket edecek uçağın aynı gün öğlen saatlerinde Somali'nin başkenti Mogadişu'da olması beklenmektedir.
Bu yardımla birlikte bugüne kadar Somali'ye gönderilen yardım malzemelerinin toplamı 22 bin 234 tona, tutarı ise 99,3 milyon liraya ulaşmıştır.''

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2012, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER