banner51

Şehit Ailelerine Anlamlı Destek

Almanya’nın Duisburg şehrinde DİTİB Türk İslam Cemiyeti Ayasofya Cami Derneği üyeleri, el emeğiyle hazırladıkları hediyelik eşyaları dernek binasında sergileyerek satışa sundu. Satış sonunda elde edilecek gelir ise terör olaylarında hayatlarını kaybeden şehitlerin ailelerine gönderilecek.

Şehit Ailelerine Anlamlı Destek
Duisburg’ta bulunan DİTİB Türk İslam Cemiyeti Ayasofya Cami Derneği üyeleri, Türkiye’de terör olaylarında hayatlarını kaybeden şehitlerin aileleri için anlamlı bir proje başlattı. Söz konusu derneğin kadın kolları, üç ay gibi bir sürede evlerinde el emeği ile hazırladıkları hediyelik eşyalarla bugün dernek binasında bir sergi açıldı. ’Şimdi Yaraları Sarma Zamanı’ adlı serginin açılışını, Türkiye Cumhuriyeti Düsseldorf Başkonsolosluğu’ndan konsolos Gülsevim Şeremet, Din Hizmetleri Ateşesi Ramazan Ilıkkan, Türk İslam Cemiyeti Ayasofya Cami Derneği Başkanı Adnan Mavi ve Kadın Kolları Başkanı Derya Öte birlikte yaptı. Kadınların el emeği göz nuru ile hazırlanan sergide, pasaport çantaları, tespih, anahtarlık ve kolye gibi hediyelik eşyalar satış amaçlı olarak sergilendi. Duisburg ve çevresinde yaşayan Türk vatandaşların, cemiyet binasında açılan ve iki gün boyunca açık kalacak sergide bulunan hediyelik eşyalardan satın alarak, şehit ailelerine gönderilecek yardım kampanyaya destek vermeleri bekleniyor.
 
’KAMPANYAYI BÜYÜTMEYİ AMAÇLIYORUZ’
 
Kampanya hakkında bilgi veren Türk İslam Cemiyeti Ayasofya Cami Derneği Başkanı Adnan Mavi, "Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için kanlarıyla, canlarıyla savaş veren ve bu uğurda yaşamını yitiren şehitlerimizin aileleri için bu projeyi başlattık. Kadın kollarımızın büyük emekleri ile gerçekleştirdiğimiz sergiden elde edilecek maddi yardımı, vakıf aracılığı ile şehit ailelerine göndereceğiz. Diğer sivil toplum kuruluşlarının destek vermesi halinde, projeyi daha da büyüterek, şehit ailelerine daha fazla yardım yapmayı planlıyoruz“ dedi.
 
Türkiye Cumhuriyeti Düsseldorf Başkonsolosu Gülsevim Şeremet ise şehit ailelerini düşünerek yapılan projede emeği geçenlere teşekkür ederek, ürünlerin bir an önce satılarak şehit ailelerinin çocuklarının eğitimine katkı sağlamanmasını ümit ettiklerini söyledi.
 
Türk İslam Cemiyeti Ayasofya Cami Derneği Kadın Kolları Başkanı Derya Öte de şunları söyledi:
 
“Kadın kolları olarak büyük bir hevesle çalışarak bu sergiyi hazırladık. Kadın arkadaşlarımız, üç ay boyunca hediyelik eşya yapabilmek için büyük gayret gösterdi. Sadece derneğimiz bünyesinde değil, semtimizde duyan çok kadının emeği, katkısı var.&ldquo
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 22:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER