Şam'da iki Büyük Patlama

Suriye'nin başkenti Şam'da bu sabah iki patlama meydana geldi. Suriye devlet televizyonu, saldırıda onlarca ölü ve yaralı olduğunu açıkladı. Devlet televizyonu saldırıdan muhalifleri de sorumlu tuttu.

Suriye'nin başkenti Şam'daki iki patlama sonrasında gökyüzünde iki yoğun duman tabakası oluştu. Patlamaların nedeni ise henüz netleşmedi.

Suriye devlet televizyonu saldırıda onlarca ölü ve yaralı olduğunu duyurdu. Haberde, araçların yandığı belirtilerek, patlamaların çocukların okula gittiği sırada olduğu vurgulandı. Suriyeli muhalifler ise, saldırılarda bir emniyet binasının hedef alındığını açıkladı.

Dün de Dera kenti yakınlarında ateşkesi denetleyen Birleşmiş Milletler gözlemci heyetinin bulunduğu alan yakınlarında patlayan bomba nedeniyle 8 asker yaralanmıştı.

Saldırıyla BM gözlemci heyeti başkanı Roberd Mood'un hedef alındığı iddia edilmişti. Şam yakınlarında da yönetime bağlı 7 milis öldürülmüştü.

Suriye'de 12 Nisan'da BM ve Arap Birliği özel temsilcisi Kofi Annan'ın çabaları sonrasında yürürlüğe giren ateşkes şiddeti azaltsa da durduramadı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2012, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER