Rusya'dan Trump'a füze yanıtı

"Hazır ol Rusya çünkü füzeler geliyor," geliyor diyen Trump'a Rusya'dan yanıt geldi: Akıllı füzeler resmi hükümeti değil, teröristleri hedef almalı.

Rusya'dan Trump'a füze yanıtı

"Hazır ol Rusya çünkü füzeler geliyor" diyen Trump'a Rusya'dan yanıt geldi: Akıllı füzeler meşru hükümeti değil, teröristleri hedef almalı.

" Rusya, Suriye'ye atılacak her füzeyi vuracağını söylemiş. O zaman hazır ol Rusya çünkü füzeler geliyor, hem de iyi, yeni ve akıllısından. Kendi halkını öldüren ve bundan zevk alan gaz katili hayvanla ortak olmayacaktınız." diyen ABD Başkanı Donald Trump'a Rusya'dan anında yanıt geldi: Akıllı füzeler resmi hükümeti değil, teröristleri hedef almalı.

NE OLMUŞTU?

Esad rejimi, başkent Şam'daki Doğu Guta bölgesinin Duma ilçesinde 7 Nisan'da kimyasal silah kullanmış, 78 sivil ölmüştü.

ABD, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'ne BM içinde katliamın soruşturulması ve sorumlularının belirlenmesi için mekanizma kurulmasını öneren tasarı sunmuş, ancak Rusya veto etmişti.

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nick Haley, "BMGK harekete geçse de geçmese de ABD, Suriye'deki kimyasal silah saldırısına cevap verecek." ifadelerini kullanmıştı.

TRUMP "TÜM İHTİMALLER MASADA" DEMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump da Esed rejimine karşı askeri seçenek de dahil tüm ihtimallerin masada olduğunu ve eğer saldırıda sorumluluk payı varsa Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de "bedel ödeyeceğini" dile getirmişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER