Rehin Alınmadan Önce Türkiye'de Yaşamış

IŞİD’in rehin aldığı ve daha sonra öldü dediği 26 yaşındaki Amerikalı Kayla Mueller Suriyeli fotoğrafçı erkek arkadaşı ile birlikte bir süre İstanbul’da yaşamış.

Rehin Alınmadan Önce Türkiye'de Yaşamış
İngiliz Daily Mail gazetesi, Kayla’nın erkek arkadaşı Suriyeli fotoğrafçı Omar Alkhani’nin Kayla’nın ölümünden sonra yazdığı duygulu mesajına yer verdi.
 
33 yaşındaki Alkhani, Kayla ile birlikte 2013 yılında Halep’te rehin alınmış ancak iki ay sonra serbest bırakılmış. Kız arkadaşını da kurtarmak için girişimlerde bulunan fotoğrafçının çabaları ise başarılı olmamış.
 
Amerika’da yayınlanan Arizona Rebublic’de yayınlanan haberi kaynak gösteren Daily Mail gazetesi, Omar Alkhani’nin Kayla’yı kurtarmak için onun eşi gibi hareket ettiği ancak Kayla’nın IŞİD militanlarına sadece nişanlı olduklarını söylediğini aktardı.
 
Suriyeli fotoğrafçı Facebook hesabına yazdığı mesajında ’’Sevgili Kayla, sana hoşçakal demek için değil, teşekkür etmek için yazıyorum. Hayatıma girdiğin, bana neşe verdiğin, beni sevdiğin ve sevgime karşılık verdiğin için teşekkür ederim. Yaptığım her şeyde bana destek verdin, bazen çok aptalca davransam bile..Birçok şey için senden özür dilemek için yazıyorum. Seni daha fazla koruyamadığım için özür dilerim...” diye yazdı.
 
Daily Mail haberinde, Kayla’nın Türkiye’deki Suriyeli mültecilere yardım kuruluşunda çalıştıkları, İstanbul’da bir ev tutarak bir süre burada yaşadıkları ve çiftin bütün uyarılara karşın günü birlik Halep’e geçtiği sırada rehin alındığını yazdı.
 
Gazete çiftin İstanbul Kapalı Çarşı’da birlikte çekildikleri fotoğrafları yayınladı.
 
Kayla’nın aile sözcüsü ise çiftin 2010 yılında tanıştığı ve 2013 yılının sonlarına kadar birlikte olduğunu doğruladı.
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2015, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER