banner9

Putin'den Türkiye'ye Taziye Mesajı

Ankara'daki kanlı terör saldırısı sonrasında dünyadan arka arkaya taziye mesajları geldi.

Putin'den Türkiye'ye Taziye Mesajı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ankara’daki terör saldırısıyla ilgili Türkiye siyasi yönetimine değinmeden doğrudan Türkiye halkına taziye ve başsağlığı mesajı iletti.
 
Ankara’daki saldırıdan yaklaşık 4 saat sonra Putin adına mesajı basın danışmanı Dmitriy Peskov duyurdu. Doğrudan Türkiye halkına hitaben mesajda şöyle dendi:
 
“Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Ankara’daki insanlık dışı terör saldırısını kararlılıkla kınıyor. Rusya Devlet Başkanı, çok sayıda insanın hayatını kaybettiği bu saldırıyla ilgili Türkiye halkının acısını paylaşıyor. Terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralananların ise bir an önce sağlıklarına kavuşmasını diliyor.”
 
AVRUPA KONSEYİ'NDEN TAZİYE MESAJI
 
Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ise Ankara'daki terör saldırısına ilişkin, "Bu terörist saldırılar Avrupa değerlerimize, hepimize yapılmıştır" dedi.
 
Jagland, saldırı sonrası sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki resmi hesabından taziye mesajı yayımladı. 
 
Mesajında Ankara'daki bombalı araçla düzenlenen saldırı karşısında şoke olduğunu belirten Jagland, "Bu terörist saldırılar Avrupa değerlerimize, hepimize yapılmıştır. Türkiye'ye taziyelerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.
 
ALİYEV'DEN ERDOĞAN'A TAZİYE
 
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ankara Kızılay’daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi.
 
Cumhurbaşkanı İlham Aliyev mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
“Ankara'da yapılan acımasız saldırılar sonucu çok sayıda insan kaybı haberi bizi oldukça üzdü. Biz bu korkunç olayı kınıyoruz. Teröre karşı mücadeleyi her türlü destekliyoruz. Yaşanan bu trajedi ile ilgili size, hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına, kardeş Türk halkına kendim ve Azerbaycan halkı adına taziye dileklerimi iletiyor, yaralılara şifa diliyorum.”
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2016, 22:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER