banner9

Prens Frederik'e 'Erkeklik' Diploması

Danimarka Kraliçe II. Margrethe’nin büyük oğlu Veliaht Prens Frederik’e İsveçliler tarafından erkeklik diploması verildi. Frederik, “İsveç erkeklik provası adı verilen, 3 ayrı dalda spor testini başarı ile tamamladığı için Erkeklik diploması aldı.

Prens Frederik'e 'Erkeklik' Diploması
 
Prens Frederik diplomayı alırken Artık bunu bir bira ya da bir kadeh şarap ile kutlamak gerekir dedi. İsveç geleneklerine göre, diplomayı alabilmek için 12 ay içinde 3 ayrı dalda zorlu spor dalında yarışmak gerekiyor. Prens Frederik, 90 km kayak, 300 kilometre bisiklet, 3 km. yüzme ve 30 kilometre koşudan oluşan dört dalı da 20 saat gibi bir sürenin altında başarı ile tamamladığı için diplomayı almaya hak kazandı.
 
Veliaht Prens Frederik, diplomasını 30 km’lik Lidingöloppet adı verilen koşuyu tamamladıktan sonra aldı. Prens Frederik koşudan sonra “çok güzel bir koşu oldu. Bu kadar zorlu olacağını tahmin etmemiştim. Dört disiplin arasında en zoru oldu. Son 4 km’yi zor tamamladım. Şimdi diplomayı bir bira ya da bir kadeh şarapla kutlamalıyım dedi.
 
Askerliğini su altı komandosu olarak tamamlayan Prens Frederik, davet edildiği tüm spor faaliyetlerine katılıyor, özellikle her yıl Kopenhag’da yüzme, bisiklet ve koşu dallarında yapılan Treeathlon’u başarı ile tamamlıyor.
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2015, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER