banner24

'Predatöre Kongre Karar Verir'

ABD, Türkiye'nin terörle mücadelesine destek vermeye devam edeceğini ancak insansız uçakların Ankara'ya satışına Kongre'nin karar vereceğini açıkladı.

'Predatöre Kongre Karar Verir'

Türkiye'nin terörle mücadele çabalarının parçası olarak insansız hava araçları dahil olmak üzere ilave kaynaklar satın almaya olan ilgisinin farkında olduklarını belirten Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışman yardımcısı Ben Rhodes, "Bu, sadece Türkiye ile değil, Kongre ile de görüşmemiz gereken bir konu'' dedi.

ABD Başkanı Barack Obama, Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, görüşmesinde terörle mücadelede işbirliği konusunun ele alındığını hatırlatan Rhodes, ''Tabii ki Türkiye'nin terörle, PKK ve diğer herhangi bir grupla mücadele çabalarını destekliyoruz. Türkiye'nin bizim El Kaide ile mücadele çabalarımıza desteğini memnuniyetle karşıladığımız gibi'' şeklinde konuştu.

"Terörle mücadele çabalarının parçası olarak Türkiye'nin insansız uçaklar dahil olmak üzere ilave kaynaklar satın almaya olan ilgisinin tabii ki farkındayız" diyen Beyaz saray Ulusal Güvenlik Danışman yardımcısı Ben Rhodes, "Genel anlamda Türkiye'nin terörle mücadele çabalarının destekçisiyiz. Bu spesifik potansiyel desteği ise Kongre ile istişare ederek değerlendirmek zorundayız'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2012, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER