Pişman; Ancak Daha Fazla Öldüremediği İçin…

Asrın canisinden asrın itirafı…Norveç katliamıyla onlarca kişinin canına kıyan asrın canisi “yaptıklarından pişmanlık duymadığını’’ söyledi. Geçtiğimiz gün akli dengesinin yerinde olduğu raporlanan Brevik’in cezai ehliyeti de kesinleşti.

22 temmuz 2011 tarihinde Norveç Oslo’daki bombalı saldırıda 8, Utoy adasındaki gençlik kampına silahlı saldırıda 69 kişini canına kıyan cani Brevik, polislere teslim olmadan önce daha çok genci öldürmediğine pişman olduğunu söyledi.

Kaldığı iki odalı koğuşta bir cani gibi değil de, bir misafir gibi muamele gören Brevik’in savunma avukatı, verilecek ifadenin, katliamda yakınlarını kaybedenleri çok sinirlendireceğini söyledi.

Brevik’in Katliamı gerçekleştirmesinde psikolojik durumunun etkisi olmadığını, dolayısıyla ceza almasını engellemeyeceğini söyleyen savunma avukatı, duruşmayı izleyenlerin çok metanetli ve sakin olmaları gerektiğini de belirtti.

Psikolojik durumuyla ilgili rapora şaşırmadığını ve hatta memnun olduğunu söyleyen Brevik’in, duruşmada ağır ve yaralayıcı konuşması bekleniyor.

Brevik’in tutukluluk koşullarının fazla iyi olduğunu düşünen Norveç halkı ise ‘‘caninin’’ özel muamele görmesine tepkili…

 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2012, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER