Paris'te Noel Pazarını İçişleri Bakanı Açacak

Paris valiliği terör saldırılarından sonra Strasbourg Noel pazarının açılmasına karar verdi. 1570 yılından bu yana kurulan Avrupa’nın en eski pazarlarından Paris Noel pazarı bu yıl 445. kez yeniden kurulacak.

Paris'te Noel Pazarını İçişleri Bakanı Açacak
 
Yoğun güvenlik önlemleri altında polis güçleri, asker, zırhlı kuvvetler desteğiyle Noel pazarı, 27 Kasım’da Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazenuve tarafından resmen açılacak. Fakat her yıl 2 milyon turistin ziyaret ettiği Noel pazarı bu yıl erken kapanacak.
 
Normalde yılbaşı gecesine kadar açık olan, Noel pazarı Noel Bayramı’nın ilk gününde (24 Aralık) kapanacak. Programda yer alan küçük çocuklara yönelik gösteriler ise güvenlik açısından iptal edildi. Strasbourg Katedrali’nin giriş ve çıkışlarında el çantaları ve eşyalar güvenlik güçleri tarafından aranacak.
 
Strasbourg Noel pazarı 445 yıllık tarihinde iki kez kapanmıştı. Birinci ve ikinci dünya savaşlarında Noel pazarı kurulmadı. Güvenlik güçleri Noel pazarında devriye gezerek şüpheli kişi ve eşyaları kontrol edecek. Pazarın kurulacağı alanda şimdiden yoğun güvenlik önlemleri alındı.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER