banner9

Paris'te Noel Işıkları Söndü

Amerikan Federal İstihbarat Örgütü’nün (FBI), IŞİD terör örgütün İtalya’nın kuzeyi Milano ve Roma’da eylem hazırlığında olduğu istihbaratı İtalya’yı hareketlendirdi. Alman basınındaki haberlere göre başta İtalya’nın Milano Katedrali ve Roma kentinde Vatikan meydanında IŞİD terör örgütün eylem planladığı haberleri yayımlandı.

Paris'te Noel Işıkları Söndü
PARİS’TE NOEL IŞIKLARI SÖNDÜ
 
Paris yaşanan terör saldırılarından sonra kentin ünlü bulvarı ‘Champs-Elysee’s’ de Noel ışıklandırmasın iptal edilmesine karar verildi Paris Belediyesi ve Vali ışıklandırma konusunda yakın bir tarihte yeniden karar verileceğini açıkladı. Sabah düzenlenen operasyonda elde edilen bilgilere göre IŞİD, Paris ve diğer kentlerde eylem hazırlığı yapıyor.
 
Fransızlar yaşanan terör saldırılarından sonra korkmadıklarını ve günlük hayatlarının olağan akışından ödün vermeyeceklerini sosyal paylaşım sitelerinde yeni sloganlar içinde şu mesajlarla paylaştı: ‘Je suis terasse’ “ben terastayım”, ‘Tous au bistro’ “herkesle cafede ve bistroda”. Facebook ’da ise 50 bin kişinin Cumhuriyet Meydanı’nda (Place Republik) parti vereceği bilgisi yer alırken, radyolarının sesini ve pencerelerini sonuna kadar açması ve “Haydi Partiye” (Let’s Play Pary) çağrısı yapıldı.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER