Paris Premier Vision Fuarı Başladı

Fransa’nın başkenti Paris’teki Nord-Villepinte fuar alanında Premiere Vision Pluriel çatısı altında 5 fuar düzenlendi. Yılda iki kez düzenlenen fuara bu yıl 1780 firma katıldı. Expofil (elyaf ve iplik), Première Vision (giyim kumaşları), Indigo (desen), Modamont (aksesuar ve tekstil yan sanayi) ve Zoom (fason konfeksiyon) ve Deri sektörleri yer aldı. İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) fuara milli katılım gerçekleştirdi.

Paris Premier Vision Fuarı Başladı
Fuara katılan İpekiş Genel Müdürü Aşkın Kandil bu tür etkinliklere katılmanın önemine değinirken, bunun yıllardan bu yana müşterileri ile aynı zamanda bir buluşma olduğunu söyledi. Kandil, "Yeni koleksiyonumuzu paylaşıyoruz. Oldukça verimli ve yoğun geçiyor. ’Kriz etkilemedi’ demek mümkün değil. Müşterilerimizi ve müşterilerini de etkiledi. Ancak biz en başından beri konumlandırırken olabildiğince krizlere dayanıklı ürünler üretmek üzere ve onlara özel fonksiyonlar kazandırıp katma değeri yüksek, krizlerde, tüketimin çok düştüğü dönemlerde dahi kullanılma ihtiyacı duyulacak ürünlerle devam ettik bu güne kadar" dedi.
 
FUAR PAZARLAMANIN EN ÖNEMLİ ARAÇLARINDAN BİRİ
 
Müşterilerle buluşmak için fuarların çok önemli olduğunu söyleyen Kandil şöyle devam etti:
 
"Fuarların kesinlikle büyük etkisi oluyor. Fuar herşey demek değil ama pazarlamanın en önemli araçlarından biri. Müşterilerinizle buluşmak için çok önemli. Onların kendi işlerinden kalan zamanda bir çok kumaş üreticisini bulabildiği önemli fuarlarından bir tanesi. Özellikle yünlü kumaş için Milano Mika ve premier vision dışında bir fuar tanımıyoruz. Yünlü kumaş derken yüzde 100 yün kumaş üreten Üretimin hemen hemen tamamı yün olan yünle herhangi bir lifi karştırmak istediğimizde de diğer pamuk, keten,ipek,kaşmir ,bambu gibi diğer natural liflerle kariştıran çok ender markalardan biriyiz.Türkiye’de %100 üreten tek üreticiyiz. Müşterilerizle buluşma platform gibi burası.Buluşma adresi.Tüm müşterlerimle önce fuarla başlayan kolksiyon tanıtımı kendi ofislerinde iş yerlerinde bizim fabrikamızda ağırladığımız yer. Fuar aynı anda bir çok mukayesenin yapılabildiği müşterilerimiz için son derece eşit koşullarda bir yariş burası..Bu yarışta markaları üreticileri çok ciddi bir şekilde motife eden ,onları canlı tutan bir şey.Burada geldiğimizde bu işin hakkını verdiğimizi göstermek ve bunu anlamak durumundasınız. Dolayısı ile yıllardır yüz akı ile yaptığımızı hemde bir Türk markası olarak gayet güzel temsil ettiğimize inanıyoruz. Tabii ki daha iyisi mümkün. Elimizden gelen gayreti gösteriyoruz."
 
ATATÜRK İSİM BABASI
 
İpek iş’in Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk sanai tesislerinden biri olduğunu söyleyen Kandil şöyle konuştu:
 
"Hatta ilk sanayi tesisidir desek yanılmış olmayız. Türkiye’nin ilk ihracat yapan şirketidir .Kuruluşu gayesi Bursa ve çevresindeki ipekböcekciliği tarımın çıktılarının sanaide değerlendirilmesi amacı ile iplik ve kumaş olarak değerlendirlmesi amacı ile Mustafa Kemal Atatürk tarafından talimatı verilmiş olan 1925’te Atatürk’ün bizzat kendi ellleri ile temelini attıği ilk sanai tessisidir. İpek iş ismi cumhuriyetin ilk yıllarında İş Bankası’na kuruluş görevi talimatı verilmesiyle beraber ipek böcekciliğinin ilk kelimesi ’İpek’ ile İş Bankası’nın ’İş’ kelimesi birleştirilerek adının ’İpekiş’ olarak verilmesi talebini bizzat Atataürk vermiştir. Aynı zamanda isim babasıdır. Yaklaşık 90 yıldır aralıksız faaliyetlerini sürdürmekte. Dünya markası olması yönünde emin adımlarla ilerliyoruz."
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2014, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER