Özür Dilemesini de Bildi!

Fransa'nın yeni "first lady"si, siyaset dünyasını karıştıran tweet mesajında hata yaptığını kabul etti.

Özür Dilemesini de Bildi!

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın yeni hayat arkadaşı gazeteci Valerie Trierweiler, Hollande'ın eski hayat arkadaşı ve dört çocuğunun annesi Segolene Royal aleyhine yazdığı tweet mesajından dolayı hata yaptığını kabul etti.
Le Parisien gazetesi, Trierweiler'in, genel seçimlerin ikinci turunda milletvekili adayı olan Sosyalist Royal yerine, bu seçim bölgesinde yarıştığı diğer rakibini destekleyen tweet mesajının yanlış olduğunu kabul ettiğini yazdı.
Trierweiler'in yakın bir arkadaşına yaptığı itirafı aktaran gazete, yeni ''first lady''nin ''yaptığım hataydı, artık daha dikkatli olacağım, ancak tweet hesabımı da kapatmayacağım'' dediğini aktardı.
Hayat arkadaşının cumhurbaşkanı seçilmesine rağmen gazeteciliğe devam edeceğini açıklayan Velerie Trierweiler'in, tweet üzerinde attığı 22 kelimelik mesajda, Royal yerine Sosyalist Parti'den ayrılan Olivier Falorni'yi Rochelle kentinde desteklediğini açıklaması, sol parti içinde büyük tepki uyandırmıştı.
Geçen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olan ve daha önceki sol iktidarlar döneminde çeşitli bakanlık görevlerinde bulunan Segolene Royal, ikinci turda elenerek milletvekili seçilememişti.
Söz konusu kriz, merkez sağ parti tarafından, ''Elysee Sarayı daha şimdiden Dallas dizisine döndü'' eleştirilerine heden olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2012, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER