Özgecan Nürnberg'de Anıldı

Mersin’in Tarsus İlçesi’ndeki evine gitmek üzere bindiği minibüste tecavüz girişimine uğrayarak öldürülen ve cesedi yakılan üniversite öğrencisi,  20 yaşındaki Özgecan Aslan, Nürnberg’de anıldı.

Özgecan Nürnberg'de Anıldı
 
Türkiye’yi derinden sarsan Özgecan Aslan cinayeti Nürnberg’de de büyük tepki ile karşılandı. Merkezi bu kentte bulunan Elele Engellilere Yardım Konfederasyonu Bürosu önünde Özgecan’ın fotoğrafları etrafına çiçekler konurken, mumlar yakıldı. Katılımcılar göğüslerinde Özgecan’ın fotoğrafları taşıdı. Konfederasyon Başkanı Cengiz Hocazade yaptığı konuşmada Türkiye’deki cinayeti şiddetle kınadıklarını ifade ederek şunları söyledi:
 
"Kadına verilen değeri bir kez daha gördük. Her genç kızımız çantasında gaz taşıyorsa oturup düşünmemiz lazım. Hükümetimizin bu konuda acil tedbirler alması gerek. Tüm engelliler adına cinayeti kınıyoruz. Özgecan’a rahmet diliyoruz."
 
Başkan Yardımcısı Türkan Altınışık da çok üzgün ve kızgın olduklarını anlatırken, "Kadınlara değer verilirse bu tarz cinayetler olmaz. Cinayetleri duymak istemiyoruz. Toplum olarak son derece duyarlayız" dedi.
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER