'Oscar'ın Tatlısı Neden Baklava Olmasın'

OSCAR töreninden sonra 21 yıldır düzenlenen ’Govenors Ball’ partisinin yemeklerini yapan dünyaca ünlü şef aşcı Wolfgang Puck, DHA’ya özel verdiği röportajda, "Seneye yapılacak Oscar menüsünde Türk mutfağından örnekler ve baklava neden olmasın" dedi.

'Oscar'ın Tatlısı Neden Baklava Olmasın'
OSCAR’IN ÖZEL MENÜSÜ
 
Yakında Sabancı Ailesi ile ortak, Beverly Hills’te bulunan dünyanın sayılı restoranlarından PAGOnun İstanbul şubesinin açılışı için Türkiyede olacak ünlü şef Puck, Oscar’ın özel menüsünden bahsederek şunları söyledi:
 
"Bu sene yine Hollywood ´un yıldızları için çok özel bir menü hazırladık. Yıldızları ilk olarak ödül töreninden sonra balo salonunda deniz mahsulleri, sushiler ve et ürünlerinden oluşan bir büfe ile karşılayacağız. Yemek salonuna geldiklerinde onlar için risotto, kobe eti, salmon, tavuk pie, özel soslarda marine edilmiş etler, organik salatalar olacak. Onlarca çeşit tatlılarımız ile geceye devam edeceğiz."
 
OSCAR’IN BU SENEKİ ÖZEL PASTASI ’CHARLIE CHAPLIN’İN ŞAPKASI’
 
Dünyaca ünlü şef Puck, "Charlie Chaplin film dünyasındaki en önemli isimlerin başında geliyor. Onun bu sektöre kazandırdığı çok şey var. Biz de bu seneki Oscar pastamızı onu hatırlamak ve onore etmek için onun ile klasikleşmiş şapkasının üzerine bir çalışma yaptık. Bu tip işlerimizi gelecek yıllarda da devam ettirmek istiyoruz" dedi.
 
OSCAR’LARIN TATLISI SENEYE BAKLAVA OLACAK
 
Türkiye’de Sabancı Ailesi ile birlikte Nişantaşı’nda bir restoran açmayı planladıklarından bahseden şef Puck yakında İstanbul’a geleceğini ifade ederek, "Yakında Türkiye ´de yeni restoranımızın açılışı için İstanbul ´da olacağım. Sabancı ailesi ile birlikte Nişantaşı’nda ‘SPAGO’ yu açıyoruz. Türkiye´de genç yetenekli modern Türk mutfağını iyi bilen şefler ile çalışmak ve bazılarını buraya getirmek istiyorum. Seneye olacak Oscar menüsünde Türk mutfağından örnekler ve Baklava neden olmasın" dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER