banner51

Önce Yılan Sonra Hastane Isırdı

ABD’de yılan ısırması sonrası hastaneye kaldırılan Eric Ferguson, 18 saat sonunda 89 bin 227 dolarlık (yaklaşık 189 bin lira) tedavi faturası çıkarılınca neye uğradığını şaşırdı.

Önce Yılan Sonra Hastane Isırdı

 

Çöp atmak için dışarı çıktığı sırada yılan tarafından ısırılan Ferguson, olay sonrası hemen Lake Norman Sağlık Merkezi’ne kaldırıldı. Doktorlar Ferguson’a 4 doz panzehir verdi. 18 saat sonunda hastaneden ayrılmaya hazırlanan Ferguson faturayı gördüğünde ise şok yaşadı. Sadece 4 doz ilaç için hastanenin 81 bin dolar istediğini gören Ferguson ve eşi kısa bir araştırmanın sonucundaysa ilaçların perakende satış fiyatlarının 750 dolardan az olduğunu fark etti. Olayı “şoke edici” olarak tanımlayan Ferguson’un borcu ise hastanenin sigorta şirketiyle olan anlaşması sonucu 20 bin 227 dolara indirildi. Sonuç olarak Ferguson 5400 dolar para ödedi.
 
Olay sonrası açıklama yapan hastane yetkilileri, çeşitli indirimler yüzünden perakende ücretlerin daha yüksek olduğunu belirterek bu ücretin sigortacılar tarafından ödenmesi gerektiğini belirtti.
Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2014, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER