banner9

O Örgütün Militan Sayısını Açıkladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'li yönetmen Oliver Stone'a verdiği demeçte DAEŞ saflarında 30 bini yabancı ülkelerden paralı olarak tutulmuş 80 bin militan olduğunu söyledi.

O Örgütün Militan Sayısını Açıkladı
Rus yayın kuruluşu Sputnik'te yer alan habere göre, ABD'li yönetmen Oliver Stone'un Showtime televizyonunda 3. bölümü yayınlanan "The Putin Interviews" (Putin Röportajları) adlı belgesel filminde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin DAEŞ'in kaç militanı olduğunu açıkladı.
 
Putin, "DAEŞ saflarında yaklaşık 80 bin kişi var. 30 bini dünyanın 80 ülkesinden paralı olarak tutulan militanlar" ifadelerini kullandı.
 
"DAEŞ'LE MÜCADELEDE İLERLEME"
 
Teröristlerin arasında Rusya vatandaşlarının olduğunu da belirten Putin, Moskova'nın militanlara karşı yürüttüğü operasyonlar doğrultusunda DAEŞ'le mücadelede ilerleme kaydedildiğini vurguladı.
 
Putin "Bizim pilotlarımız günde ortalama 70-120 hava saldırısı gerçekleştiriyorsa, ABD'nin öncülüğündeki koalisyon 2, 3 ya da 5 saldırıda bulunuyor" dedi.
 
Putin, DAEŞ'in kontrolünde çok büyük bir bölgenin bulunduğunu, ancak Suriye için yaşamsal önem taşıyan çok sayıda bölgenin de örgütten kurtarıldığının altını çizdi.
Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2017, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER