O Korsan Meğer Terörist Değilmiş

Mısır yolcu uçağın Kıbrıs Rum kesimindeki Larnaka Havalimanı'na kaçıran hava korsanı teslim oldu. Profesör olduğu belirtilen Seyfeddin Mustafa'nın uçağı Rum kökenli eski eşi için kaçırdığı iddia edildi. Korsanın dengesiz tavır ve talepleri dikkat çekti.

Rum yönetimi yetkilileri, İskenderiye'den Kahire'ye giderken kaçırılan ve Larnaka Havaalanı'na indirilen uçaktaki son yolcuların da serbest kaldığını açıkladı. 
 
Yaklaşık 5 saattir apronda bekleyen uçaktaki son 6 yolcu merdivenlerden koşarak indi, birinin de kokpit penceresinden atladığı belirtildi.
 
HAVA KORSANI ESKİ EŞ İÇİN UÇAK KAÇIRDI 
 
Mısır Havayolları'nın Twitter hesabından yapılan açıklamada da hava korsanının tutuklandığı duyuruldu. 
 
Bu arada hava korsanının adının Seyfeddin Mustafa olduğu belirlendi. Mısır Sivil Havacılık Bakanlığı, uçağı kaçıranın İbrahim Semaha olduğunu açıklamıştı. 
 
Mısır Havayolları'na ait uçak, İskenderiye'den kalktıktan kısa bir süre sonra 55 yolcu ve 7 mürettebatıyla kaçırılarak Larnaka Havalimanı'na indirilmişti.
 
RUM YÖNETİMİ: TERÖR EYLEMİ DEĞİL 
 
Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, Mısır uçağının kaçırılmasının terör eylemi olmadığını açıklamıştı.
Mısır'da İskenderiye Üniversitesi'nde öğretim üyesi olduğu ve profesör unvanı bulunduğu iddia edilen Seyfeddin Mustafa'nın, 51 yaşındaki Rum kökenli eski eşinin yanına gelmek için uçağı kaçırdığı ileri sürüldü.
 
DENGESİZ TAVIRLARIYLA DİKKAT ÇEKTİ 
 
Ancak uçağın hala niçin kaçırıldığı tam olarak anlaşılamadı. Mısır vatandaşı hava korsanı Seyfeddin Mustafa'nın dengesiz tavırları ve talepleri de dikkat çekti. Hava korsanının bir ara uçağın İstanbul'a indirilmesini talep ettiği de iddia edildi.   
Rum kesimi devlet radyosu, Mısır Havayolları'na ait yolcu uçağını kaçıran hava korsanının silahlı olduğunu duyurmuştu.
 
APRONA ESKİ EŞİ İÇİN 4 SAYFALIK MEKTUP ATTI 
 
Rum kesimi televizyonu CYBC, Mısır vatandaşı hava korsanının Arapça yazılmış 4 sayfalık mektubu, eski Rum eşine verilmek üzere aprona attığını duyurmuştu. Mektup ulaştırılan eski Rum eşin havalimanına geldiği belirtilmişti.  
 
Kaçırılan yolcu uçağı Mısır'ın İskenderiye kentinden başkent Kahire'ye gidiyordu. Uçak yerel saatle 08.30'da kaçırılmış ve 08.50'de Larnaka Havalimanı'na indirilmişti. Mısır kökenli hava korsanı, pilotu üzerindeki bombalı yeleği patlatmakla tehdit etmişti.  
 
RUS YOLCU UÇAĞI MISIR'DA DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ 
 
31 Ekim 2015'te Mısır'ın turizm kenti Şarm El Şeyh kentinden kalkan Rus Kogalymavia Havayolları'na ait yolcu uçağı, kalkıştan 23 dakika sonra, Mısır'ın kuzeyindeki Sina Yarımadası'nda düşmüş, Airbus A-321 tipli yolcu uçağındaki 7'si çocuk, 7'si mürettebat 224 kişi hayatını kaybetmişti.
 
Rus istihbarat servisi, Mısır'ın Sina yarımadası üzerinde düşen Rus yolcu uçağının terör saldırısı sonucu düştüğünü duyurmuş, saldırıyı IŞİD üstlenmişti.
Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER