Nalbantoğlu'nun Evini Soyduran Akrabası Mı?

İngiltere’nin en büyük et ve döner üretici firmalarından Vatan Catering’in sahibi Kıbrıslı Türk Tuncel Nalbantoğlu ve eşi Türkan Nalbantoğlu’nun Petts Wood’daki evinin soyulmasına dair mahkeme süreci başladı. Olayın planlayıcısı olarak tutuklanan Tuncel Nalbantoğlu’nun Nahit Zahit Said, suçlamaları kabul etmedi.

Nalbantoğlu'nun Evini Soyduran Akrabası Mı?
 
Soygunun planlayıcısı olduğu iddia edilen bir şüpheli dünkü duruşmada ifade verdi. Tuncel Nalbantoğlu, olay günü işe gitmek üzereyken ev çıkışında 2 kişi tarafından silah zoru ile eve sokulmuş, eşi ile birlikte etkisiz hale getirilmişti. Soyguncular kasayı açtırdıktan sonra yaklaşık 400 bin Pound değerindeki para ve mücevherleri alarak kaçmıştı. Olay sonrası araştırma başlatan Bromley polis dedektifi Gary Head ve ekibi olayı gerçekleştirenlerin Julia Willams ve Riz Miller olduğunu tespit ederek bu şüphelileri gözaltına almıştı.
 
Julia Willams ve Riz Miller’in telefon kayıtları incelemeye alan polis, olay öncesi ve sonrasında Nahit Zahit Said ile görüştüklerini tespit etti. Said’in evinin çevresindeki kameraları inceleyen polisler, Miller ve Williams’ın bir kaç kere Said’in evinin çevresine geldiğini gördü. Olayın planlayıcısı olarak Tuncel Nalbantoğlu’nun bir akrabası olan, daha önce de Nalbantoğlu’nun yanında çalışan Nahit Zahit Said, bir akrabasının cenaze töreni sırasında polis tarafından gözaltına alındı.
 
Dün Bromley Asliye Ceza Mahkemesi’ne video bağlantı ile ifade veren Said suçlamaları kabul etmedi. Daha önce Tuncel Nalbantoğlu’nun yanında çalıştığı ancak işten ayrıldıktan sonra kendisini bir daha görmediğini belirten zanlı, "Miller ve Williams’ı tanımıyorum. Ailemle problemlerim var, maddi sıkıntı çekiyorum bu nedenle Kıbrıs’a gittim. Ailemden kalan arsayı satıp borçlarımı ödeyeceğim" dedi. Said’in avukatı, müvekkilinin bu olaylarla hiçbir ilişkisi olmadığını; fiziki olarak soygunda olmadığını bu yüzden mahkemenin Said’in şartlı bırakmasını veya mahkeme sonuçlanıncaya kadar ev hapsi veya elektronik kelepçe takılmasına karar vermesini talep etti.
 
Hakim, Said’in tutukluluk halinin sürmesine karar verdi. Nahit Zahit Said’in duruşması bir hafta sonra Croydon Yüksek Mahkemesi’nde devam edecek.
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2014, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER