MÜSİAD Ve TÜMSİAD'ı Ziyaret Etti

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Belçika’nın başkenti Brüksel’de TÜMSİAD ve MÜSİAD temcilciliklerini ziyaret etti.

MÜSİAD Ve TÜMSİAD'ı Ziyaret Etti
 
Avrupa Birliği yetkilileri ile görüşmelerde bulunmak için Brüksel’de bulunan Bakan Volkan Bozkır, ilk olarak MÜSİAD’ı ziyaret etti. Bakan Bozkır’ı kapıda MÜSİAD Belçika temsilcisi Alperen Özdemir karşıladı. Bakan Bozkır burada yaptığı konuşmada, "Brüksel’de bazı temaslarda bulunmak ve AB Komiserleri ile görüşmelerde bulunmak üzere geldik. Sivil Toplum kuruluşların önemi bir Ülkenin kalkınması için çok önemlidir. MÜSİAD’la birlikte çalışmalarda bulunuyoruz, son dönemlerde Türkiye üzerinde olan yanlış anlaşılmaları olguları yok etmek için çalışmalarda bulunuyoruz" dedi.
 
AB Bakanı ve Başmüzakereci Bozkır, daha sonra Belçika TÜMSİAD Temsilciliğini ziyaret etti. Bir süre TÜMSİAD yetkilileri ile sohbet eden Bakan Volkan Bozkır daha sonra burada düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantının ardından açıklamada bulunan TÜMSİAD Belçika Başkanı Yılmaz Yüksel, "Maddiyattan önce manevi değerlerimiz ön plana çıkıyor. Hukuku, ahlaki ve helal çerçevesinde hareket etmek zorundayız. İnsanoğlu yaptıklarından olduğu gibi yapmadıklarından da sorumludur, bu yüzden biz bu anlayışla bu yolda devam ediyoruz" dedi.
 
Bakan Volkan Bozkır, da burada yaptığı konuşmada Avrupa’nın genç nüfusun önemini geç anladığını ifade edip, "Türkiye’nin genç nüfusuyla çok güzel bir yolda. Vizeler kaldırıldığında, belki Türkiye vize uygulamaya başlayacak, çünkü çalışkan genç nüfus var Türkiye’de. Türk gençleri Avrupa’ya gezmek için, eğitim almak için, iş yapmak ve yatırım yapmak için gelir, çünkü Türkiye’de işsizlik tek haneli rakamlarda. Onun için geleceği çok büyük Türkiye’nin, Allah bozmasın inşallah böyle devam etsin" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 02:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER