banner51

Muhalifler Askeri Birliği Ele Geçirdi

Suriye ordusunun yaptığı operasyonlarda da 107 kişi yaşamını yitirdi.

Muhalifler Askeri Birliği Ele Geçirdi

 

Merkezi Londra'da bulunan Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), ordunun hava ve tank destekli olarak başkent Şam'ın Hacer Esved, Tadamun, Mazamiye, Yelda ve Doğu Guta bölgelerinde gerçekleştirdiği saldırılarda 39 kişinin yaşamını yitirdiğini, onlarca kişinin yaralandığını belirtti.

Örgüt, İdlib'te 25, Humus'ta 18, Halep'te 12, Dera'da 8, Hama'da 3, Deyru'z Zor ve Haseke'de birer olmak üzere ülke genelindeki operasyonlarda ölü sayısının 107'ye yükseldiğini duyurdu.

Bu arada, Şam'ın Yelda beldesinde Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile Suriye ordusuna bağlı birlikler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını belirten Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), ÖSO'ya bağlı güçlerin beldede yer alan 666. askeri birliğini ele geçirdiğini öne sürdü.

Dera'nın Tafas beldesinde yaşanan çatışmalarda muhalif birliklerin iki tankı imha ettiğini ve çok sayıda askeri mühimmatı ele geçirdiğini dile getiren SRGC, İdlib'in Ceser eş-Şuğur bölgesinde de iki ordu birlikleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2012, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER