Muhalifler 2 Köyü IŞİD'den Aldı

Kilis’in karşısındaki Suriye köylerinde IŞİD ile muhalif grupların oluşturduğu Fetih Ordusu arasında aralıklarla çatışmalar sürüyor. Dün muhalif grupların Türkiye sınırındaki 2 köyü IŞİD’den almasıyla çatışmalar iç kesimlere kaydı.

Muhalifler 2 Köyü IŞİD'den Aldı
 
Kilis’in Akıncı Köyü karşısındaki Suriye’nin Harceli ve Delha köylerinde, dün koalisyon ülkelerinin savaş uçakları havadan IŞİD hedeflerini bombalarken, karadan da muhaliflerin oluşturduğu Fetih Ordusu saldırı düzenledi. Gün boyu süren çatışmaların ardından Türkiye sınırına yakın noktadaki Harceli ve Delha köyleri IŞİD’den temizlenerek muhaliflerin kontrolüne geçti. Bu gelişmenin ardından IŞİD militanları ise kesimlerdeki Savran ve Baragat köylerinin bulunduğu bölgelere çekildi.
 
ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR
 
2 köyün kontrolünü eline alan muhalifler, bu sabah IŞİD militanlarının bulunduğu Savran ve Baragat köylerinin olduğu bölgeye yöneldi. Sınırın iç kesimlerinde olan köylerde yaşanan çatışmalar sırasında ateşlenen havan ve roketlerin patlama sesleri Türkiye tarafından da duyuldu. İç kesimlerdeki çatışmalar sırasında zaman zaman yükselen dumanlar Türkiye tarafından görülürken, bombardıman yapmayan savaş uçaklarının da çatışma bölgelerinde keşif uçuşu yaptığı görüldü.
 
Çatışmaların aralıklarla sürdüğü Suriye tarafındaki gelişmeleri yakından takip eden güvenlik güçleri sınır hattında önemlerini artırdı.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER