MOSSAD'dan Film Gibi İnfaz!

Suriye'nin başkenti Şam'da geçtiğimiz çarşamba gecesi Hamas üyesi Kemal Ranaja evinde öldürüldü. Hamaslı üst düzey bir yetkili, Ranaja'yı Şam'da MOSSAD'ın infaz ettiğini ileri sürdü.

MOSSAD'dan Film Gibi İnfaz!

Suriye'nin başkenti Şam'da salı gününü çarşambaya bağlayan gece Hamas üyesi Kemal Ranaja evinde öldürüldü. Hamas, Şam'da öldürülen üyeleri Ranaja'nın infazının arkasında İsrail istihbarat örgütü MOSSAD'ın olduğunu açıkladı.

Lübnan'da açıklama yapan Hamaslı bir üst düzey yetkili, Nizar ebu Müjdat kod adlı Kemal Ranaja'nın Şam'daki evine birkaç kişinin girerek, infazı gerçekleştirdiğini söyledi. Hamaslı yetkili, infaz sonrası elde ettikleri istihbari bilgilere göre, saldırının arkasında İsrail istihbarat örgütü MOSSAD'ın olduğu sonucuna vardıklarını belirtti. Ranaja'nın nasıl öldürüldüğü konusunda ise bir açıklama yapılmadı.

İsrail ordu radyosuna açıklama yapan İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, Hamas üyesi Kemal Ranaja'nın ölümünde İsrail parmağı olup olmadığı konusunda yorum yapmaktan kaçındı. Barak, infazın MOSSAD tarafından gerçekleştirildiğini ne kabul etti ne de reddetti. Barak, Hamas üyesi Kemal Ranaja'nın kendi jenerasyonunun en tehlikeli kişilerinden biri olduğunu söylemekle yetindi.

Hamas üyesi Kemal Ranaja'nın, MOSSAD tarafından iki yıl önce Dubai'de bir otel odasında film gibi bir operasyonla öldürülen Hamas liderlerinden Mahmud el Mabhuh'un yardımcısı olduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2012, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER