Molla Rejiminden Kaçtı, Müslümandı Papaz Oldu

Danimarka’ya 1985 yılında, 15 yaşındayken, mülteci olarak gelen Massoud Fouroozandeh, şimdi Odense şehrinde papazlık yapıyor.

Molla Rejiminden Kaçtı, Müslümandı Papaz Oldu
 
Ailesinin yardımı ile İran’daki molla rejiminden kaçarak sığınmacı olarak Danimarka’ya gelen ve 1986 yılında annesinin arkadaşlarının aracılığı ile İslam dinini bırakarak Hıristiyan olan Massoud Fouroozandeh, şöyle dedi:
 
"İslam kanun, Hıristiyanlık ise affeden din. Onun için Hıristiyanlığı tercih ettim. Ömrümün yarısı İran’da geçti. İslam dini kurallarıyla büyüdüm. Hıristiyanlık dini hakkında bir şey bilmiyordum. 1985 yılında İran’dan kaçtıktan sonra ilk kez burada kilise çanlarını duydum ve Hıristiyan dinini öğrenmeye başladım. Annem buraya beni ziyarete geldiğinde Hıristiyan arkadaşları oldu onların yardımı ile din değiştirdim. Bana iki din arasındaki fark 5 harfli kelime ile anlatılabilir İslam ’Kanun’, Hıristiyanlık ’Affet.’ Vaaz verirken mümkün olduğu kadar her iki dinin de güzel yönlerini, insanlara güzelliği, iyiliği öğreten yanlarını anlatmaya çalışıyorum."
 
Massoud Fouroozandeh, din değiştirdiği için İran’da yaşayan babasının bile kendisini affettiğini belirterek, "Din şeriat içermemeli. Din ve inanç için kötülük yapmamalı” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER