Medvedev ve Putin Ekipleri İle Değişimi Kutladı

Değişim sürecinin tamamlanmasının ardından Putin ve Medvedev bakan ve danışmanları ile birlikte Moskova dışında Barviha'da bulunan devlet rezidansı Mein Dorf'da kutlama yaptı.

Medvedev ve Putin Ekipleri İle Değişimi Kutladı

Rusya'da Aralık ayından bu yana devam eden parlamento ve devlet başkanlığı seçimleri ve siyasi değişim süreci tamamlandı. Vladimir Putin devlet başkanı olarak Kremlin'e oturdu, Dmitri Medvedev de Duma'dan onay aldı ve yeni hükümeti kurdu. Başbakan yardımcıları, danışmanlar ve devlet şirketlerinin yöneticilerinin de atamaları tamamlandı.

Savunma, dış politika, ekonomi ve diğer önemli bakanlıklar Putin'in belirlediği isimlerde kalırken, Rusya lideri eski bakanları da Kremlin'e danışman olarak atadı. Dostlarının üzerini çizmemekle ün yapan Putin, enerji çarı olarak bilinen İgor Seçin'i de Rosneft başkanı olarak atadı.

Uzun süredir oluşan takım ruhu ile ülkenin kalkınmasına katkı sağladıkları için teşekkür eden Putin, "Dmitri Medvedev'le birlikte takım ruhunun korunmasını istiyoruz. Sizler de işlerinizde birbirinize destek verin. Biz sizden Rusya'nın çıkarına olacak şekilde verimli ve etkili bir şekilde çalışmalarınızı birleştirmenizi istiyoruz" çağrısında bulundu.

Medvedev de yaptığı değerlendirmede Rusya'nın siyasi yaşamında yeni bir sayfanın açıldığını, geçmiş 12 yıl içerisinde tam bir takım ruhunun da oluştuğuna dikkat çekti.

İktidar partisi Birleşik Rusya'ya da ilk kez bir başbakan olarak üye olan Medvedev, bugün başlayan kongrede partinin başkanı olarak da seçilecek.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER