banner51

Londra'da Van Dayanışma Konseri İptal

İngiltere’nin başkenti Londra’da, CHP İngiltere Dayanışma Derneği’nin ’Van depremzedeleri ile dayanışma’ etkinliği iptal edildi. İptal kararı alınmasında, Londra’daki diğer CHP destekçisi grupların CHP Genel Merkezi’ne ve Sabahat Akkiraz’a yaptıkları baskıların etkili olduğu öne sürüldü.

Londra'da Van Dayanışma Konseri İptal
 
Londra’nın seçkin balo salonlarından Kervan Banqueting Suit’te, 8 Şubat’ta yapılması planlanan etkinlikte sahneye çıkması beklenen halk müziği sanatçısı ve CHP Milletvekili Sabahat Akkiraz’ın geceye katılamayacağını bildirince bu kararın alındığı açıklandı. Elde edilecek gelirin Van depremzedelerine aktarılması planlanan etkinliğin iptalinde, Londra’daki diğer CHP destekçisi grupların etkili olduğu ileri sürüldü. Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Askar Yılmaz, "Van Depremzedelerine Yardım Konseri’ni elimizde olmayan ve bizi aşan nedenlerle iptal etmek zorunda kaldığımızı, derin üzüntü içinde açıklıyoruz. İptal kararımız tamamen Sabahat hanımdan kaynaklandı."
 
Sabahat Akkiraz ile yapılan görüşme ardından böyle bir gece tertiplendiğini belirten Yılmaz, daha sonraki gelişmelerle ilgili olarak şöyle konuştu:
 
"Sabahat hanım, ilk başta ’geleceğini’ teyit etti. Son görüşmemizde, herhangi bir gerekçe göstermeden, ’Üzgünüm gelemeyeceğim’ dedi. Bu duruma gelinmesinde, Londra’daki diğer CHP destekçisi grup arkadaşlarımızın genel merkezimize ve Sabahat hanıma baskılarının etkili olduğunu tahmin ediyoruz. Ne olursa olsun, sanatçı kimliğine sahip çıkıp kendi iradesini kullanarak geceye gelmeliydi. Konser için bilet alan ve konserimizle aktif dayanışma gösteren, konserin gerçekleşmesi için özverili bir şekilde çalışan, bize yardım için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan tüm dostlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi de belirtiriz."
 
Yılmaz, bilet alan kişilerin, paralarını bilet aldıkları noktalardan biletlerini iade edip geri alabilecekleri vurgulandı.
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER