Londra'da Onur Akın Coşkusu

İngiltere’nin başkenti Londra’nın kuzeyinde Türkler’in yoğun yaşadığı Edmonton bölgesinde düzenlenen gecede sahneye çıkan özgün müzik sanatçısı Onur Akın, hayranlarına sevilen türkülerini söyledi.

Londra'da Onur Akın Coşkusu
 
International Dance& Music Centre tarafından organize edilen geceye, bu ülkedeki Türkler büyük ilgi gösterdi. Gecenin ilerleyen saatlerinde sahneye çıkan Akın, ilk türküsünden sonra hayranlarına kısa bir konuşma yaptı. Sevdiklerine, sevgi, dostluk ve barış dileyen Akın, şöyle dedi:
 
"Hayatım boyunca özgürlük, eşitlik, barış, kardeşlikten yana 30 yıldır bu yolda bestelerimi Anadolu’da okudum. Bu Akşam sizinle en çok sevdiğim bestelerimi okumaya çalışacağım."
 
Gecede eski ve yeni türkülerini hayranları için söyleyen Akın, Hüseyin Cengiz, Timur Çağlar ve Sercan Akçakoç’tan oluşan saz ekibi eşliğinde ’Geceyi Sana Yazdım’, ’Kanatlarında Kaldı Bahar’, ’Gidemem’, ’Ey Hayat’, ’Seviyorum Seni’ ve ’Seni İstanbul Yapmalı’yı söyledi. Türkü dolu gecede, ayrıca, sanatçı Seyfi Yerlikaya, Mustafa Yazgın, ve Arzu da sahneye çıktı. Gece International Dance & Music Centre’ın folklor gösterisi ile son buldu.
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER