Kimlikleri Belirlendi

Fransa'nın başkenti Paris'i kana bulayan intihar bombacılarından üçünün kimliği belirlendi.

Kimlikleri Belirlendi
Bombacılardan ikisinin üzerinde Mısır ve Suriye pasaportları bulundu. Üçüncü şüpheli ise Fransız vatandaşı.
 
Paris'te en az 127 kişinin ölümüne neden olan kanlı saldırıları düzenleyen sekiz teröristten üçünün kimliğinin belirlendiği bildirildi.
 
AP'nin haberine göre; Suriye pasaportu Stade de France stadyumuna saldıran bombacılardan birinin üzerinden çıktı. 
 
AFP, konser salonuna saldıran bombacılar arasında olan genç Fransız şüphelinin, radikal dinci militanlarla bağlantısı istihbarat servislerince bilinen bir kişi olduğunu bildirdi. Ajans, Paris'in Courcouronnes bölgesinde yaşadığı belirtilen Fransız'ın kimliğinin, parmak izinden tespit edildiğini aktardı.
 
DHA, saldırganlardan birinde de Mısır pasaportu bulunduğunu belirtti.
 
Paris'te dün gece yaklaşık 40 dakika içince altı ayrı noktaya düzenlenen silahlı ve bombalı saldırılarda resmi açıklamalara göre 127 kişi hayatını kaybetti. Yaklaşık 300 kişinin de yaralandığı saldırıları, terör örgütü IŞİD üstlendi. Yaralılardan 80'inin durumu kritik.
 
ALMANYA'DA TUTUKLANAN KİŞİNİN BAĞLANTISI OLABİLİR
 
Öte yandan Alman yetkililer geçtiğimiz hafta Bavyera eyaletinde tutuklanan bir kişinin Paris saldırısıyla bağlantısı olabileceğini duyurdu.
 
Ülkenin güneyinde 5 Kasım tarihinde rutin trafik kontrolü esnasında aracında taşıdığı çok sayıda silah ve patlayıcılarla yakalanan kişinin saldırıyla bağlantısı olduğuna inanmak için birtakım sebepler olduğu açıklandı.
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER