Khodorkovski'yi Görmek İstiyoruz

Serbest bırakılan Pussy Riot üyeleri, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin hakkındaki düşüncelerinin değişmediğini belirterek, Rus lidere karşı, en güçlü muhalif seslerden biri olan Mikhail Khodorkovski’yi iktidarda görmek istediklerini söyledi.

Khodorkovski'yi Görmek İstiyoruz

 

Rusya’da bir kilisede Putin’i protesto ettikleri "korsan konser" nedeniyle tutuklanan müzik grubu Pussy Riot üyeleri, geçtiğimiz Salı günü Putin affıyla serbest bırakılmışlardı. Nadezhda Tolokonnikova (24), diğer grup üyesi Maria Alyokhina (25) ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantısında, af kararının, Putin’e yönelik tavırlarını değiştirmediğini ifade etti. "Bizi hapishaneye attırmasına sebep olan şeyi yine yapmak isteriz" şeklinde konuşan Tolokonnikova, Putin’in iktidarı bırakmasını istediklerini söyledi.
 
 
 
KİLİSEDE ŞARKI
 
Putin ile Rus Ortodokos Kilisesi arasında siyasi bağlar bulunmasına tepki gösteren grup üyeleri, kilisede şarkı söyleyerek, inananları incitmeyi amaçlamadıklarını ve Putin’i hedef aldıklarını dile getirdi.
 
Tolokonnikova, geçtiğimiz hafta Putin affıyla serbest bırakılan Khodorkovski’nin devlet başkanlığı seçimleri için aday olması çağrısında bulundu. Putin’i, "kapalı, şeffaflıktan uzak" bir kişi olarak tanımlayan Tolokonnikova, Devlet Başkanı için ayrıca, eski Sovyet döneminde güvenlik servisi üyelerine söylenen, "chekist" ifadesini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2013, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER