banner9

Kasksız Prenses Tartışmalara Neden Oldu...

Danimarka'nın Veliaht Prensi Frederik’in eşi Prenses Mary, dar ve kahverengi renkte bir etekle bisiklete binmesi tartışma yarattı. Çocukları Vincent ve Josephine’yi yuvadan aldıktan sonra saraya dönerken görüntülenen Prenses Mary’in fotoğrafı, Daily Mail gazetesinde yayınlanınca Danimarka’da yeni tartışmalara yol açtı.

Kasksız Prenses Tartışmalara Neden Oldu...
Tartışmaya yol açan ise etek değil kask oldu. Daily Mail, Prenses Mary’i şık bir kadının büyük bir kentte çocuklarını yuvadan bisikletle aldığı şeklinde duyurdu ancak Danimarkalılar Prenses Mary ve çocukların başında kask olmamasına dikkat çekerek, çocuklarına kötü örnek olmakla suçladılar.
 
Danimarka Bisiklet Federasyonu Başkanı Klaus Bondam resmi sosyal paylaşım sitelerine koyunca, üç günde 1300 kişi tarafından beğenildi, 240 kişi tarafından paylaşıldı. Kopenhag Turizm Müdürlüğü de resmi paylaştı, orada 1302 kişi tarafından beğenildi 200 kişi tarafından paylaşıldı. Ancak beğeniler eleştirilerle birlikte geldi.
 
Örneğin, Kian Kestler kaskınız nerede sorusunu yöneltti. Dorte Just Björnskov kaskı evde mi unuttular acaba sorusunu sorarken, Jerry Arnold hayır, hayır Mary kelimelerini kullandı. Bazıları STOP yazarken, bazıları da Prenses Mary’in güzel olduğunu ancak çocuklarına kask giydirmeyecek kadar düşüncesiz olamayacağını yazdılar.
 
Resme olumlu bakanlar da Prenses Mary’in eşi Veliaht Prens Frederik gibi davranarak normal bir hayat yaşadıklarını göstermek istediği yorumlarını yaptılar. Tartışmaların nereye varacağı merakla bekleniyor. Kraliyet Ailesinde, sadece Prenses Mary, eşi Veliaht Prens Frederik değil, Prens Joachim ve eşi de çocuklarını aynı tipte bisikletle (kasa tipi) gezdiriyorlar.
Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2015, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER