banner51

Kanser Hastaları İçin Saçlarını Feda Etti

Danimarka’da 14 yaşındaki Malene Skov çok sevdiği uzun saçlarını kanser hastası çocuklar için feda etti. Kanser hastası olan anneannesinin ölümüne çok üzüldüğünü belirten genç kız, saçlarının satılarak çocuk kanser hastalarına yardım kuruluşuna bağışlanacağını söyledi.

Kanser Hastaları İçin Saçlarını Feda Etti
Malene Skov’un duyarlılığı sadece yaşadığı Hornslet kasabası sakinlerini değil tüm Danimarkalıları duygulandırdı. Malene Skov “Anneannem kanser hastası olduğu için bu hastalığın ne kadar kötü olduğunu çok yakınımda yaşadım. Param olmadığı için saçlarımı kestirerek satmak ve parasını bağışlamak istedim”dedi. Kuaför salonu sahibi Maria Mandal, meslek hayatında hiç bu kadar duyarlı müşteri görmediğini belirterek “Genç kızın saçları o kadar güzeldi ki kesmeden önce kararını bir kez daha sordum. Günümüzde saçlarını hastalar için feda edecek duyarlı insan çok az” dedi.
 
Malene Skov, Danimarka’da İngiltere, ABD ve Kanada’da olduğu gibi saçların yardım amaçlı toplanmadığını belirterek, bir alıcı bularak saçlarını satacağını ve parasını Kanserle Mücadele Derneğine bağışlayacağını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2014, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER