'Kanlı' iddia! Suudi Arabistan..

Suudi Arabistan eski Veliaht Prensi Muhammed Bin Nayif'in Başdanışmanı, Suudi Arabistan'da Kral Selman'ın sağlık durumu hakkında konuştu ve 'kanlı günler' yakın dedi.

'Kanlı' iddia! Suudi Arabistan..

Suudi Arabistan Eski Veliaht Prensi Muhammed Bin Nayif'in Başdanışmanı, Twitter hesabı üzerinden Kral Selman'ın sağlık durumu hakkında oldukça dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Eski Veliaht Prensi Muhammed Bin Nayif'in Başdanışmanı, açıklamada Kral Selman'ın sağlık durumunun kötü olduğunu belirtti.

Twitter'da yaptığı açıklamada ise, "Kral Selman'ın durumu her geçen gün daha da kötüleşiyor. Doktorlar, kralın yakınlarına günlerinin sayılı olduğunu duyurdu. Sonuç olarak da Veliaht Prens Muhammed bin Selman, kralın ölümünden sonra sürecin kontrol altında olması için muhafızlarına toplanma talimatı verdi. Ayrıca Ritz Carlyon senaryosunun tekrar edilmesi gibi bir hazırlık görünüyor ancak bu seferki daha geniş ve muhtemelen kanlı olacak" dedi. 

ESKİ VELİAHT PRENS GÖREVDEN ALINMIŞTI

Muhammed Bin Nayif veliaht prens iken, Kral Selman onu aniden görevden almış ve yerine oğlu Muhammed Bin Selman'ı atamıştı. Muhammed Bin Selman göreve geldikten sonra ise prensleri Ritz Carlton Oteli'nde gözaltına almıştı.O dönem yeni göreve gelen Veliaht Prens Muhammed bin Salman’ın yönettiği 'yolsuzluk operasyonu'nda onlarca prens ve iş insanı gözaltına alınmış, Ritz Carlton Oteli'nde tutulmuştu.

Prens ve milyarderler için adeta lüks bir hapishaneye dönüştürülen Ritz Carlton Oteli'nde paralı askerlerin, gözaltına alınan prensleri sorguladığı, tokat attığı ve aşağılayarak küçük düşürdükleri iddia edilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER