banner51

Jirinovski'den Açıklama

Rusya’nın milliyetçi Liberal Demokrat Parti'nin lideri Vladimir Jirinovski, Türk askeri uçağını düşüren Suriye Hava Savunma Kuvvetleri'nin bu tutumunu takdirle karşıladıklarını belirtti.

Jirinovski'den Açıklama

 

Parti sitesinde yaptığı yazılı açıklamada, Suriye Hava Savunma Kuvvetleri'nin her bağımsız ülkede olduğu gibi kendi ulusal güvenliğini korumakla yükümlü olduğunu ve bu çerçevede kendi sınırlarını ihlal eden yabancı bir uçağı düşürmekte yüzde yüz hakkı bulunduğunu vurgulayan Jirinovski, “NATO’nun askeri müdahalede bulunma tehditlerinin arttığı bir dönemde Türk uçağının düşürülmesi Suriye’ye gözdağı vermek isteyenlere güzel bir yanıt oldu” ifadesini kullandı.
Türkiye hükümetinin olayla ilgili geçici olarak suskun kalışını hükümetin bu olaydaki Türk pilotların tamamen hatasız olduğuna ilişkin kanıt bulma arayışından kaynaklandığını belirten Jirinovski, “Çok kolaylıkla gerekli kanıtlar bulunacak. Bu olay NATO’nun Suriye’ye karşı müdahalesi için kullanılacak. Bu ancak bir zaman meselesi” dedi.
Suriyelilerin kendi ülkelerine karşı tüm saldırılara karşı koymakta kararlı olduklarını vurgulayan Jirinovski, “Türk uçağının düşürülmesi, Suriye ordusunun gücünü kontrol etmek isteyenlere ders oldu” şeklinde konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2012, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER