İsveç'te Türk Bakanın Koltuğu Sallanıyor

İsveç koalisyon hükümetinin Yeşiller Partili Konut Bakanı Mehmet Kaplan’ın koltuğu sallanıyor.

İsveç'te Türk Bakanın Koltuğu Sallanıyor
 
Konut Bakanı Mehmet Kaplan çeşitli çevrelerde ‘aşırı milliyetçiler’ ve ‘aşırı İslamcılar’la ilişki içinde olmakla suçlanıyor.
 
İsveç Başbakanı Stefan Löfven dün Konut Bakanı Mehmet Kaplan’ın Milli Görüşçülerle fotoğrafının yayınlanmasından önce yaptığı toplantıdan sonra yaptığı yazılı açıklamada “Kaplan çok özenli davranması gerektiğini anladı” dedi. Başbakan, Mehmet Kaplan’ın son fotoğrafının yayınlanmasından sonra henüz bir yorumda bulunmadı.
 
Bakanın üyesi olduğu Yeşiller Partisi üyesi eski milletvekili Rebwar Hassan, Mehmet Kaplan’ın partiden ve bakanlıktan istifa etmesini isterken Yeşiller Partisi milletvekili ve Eğitim Bakanı Gustav Fridolin ‘’Mehmet Kaplan yemeğe kimlerin katıldığını bilmiyordu ‘’ diyerek parti arkadaşını savundu.
 
Konut Bakanı Mehmet Kaplan İsveç televizyon kanalı SVT’nin dün akşamki haber programında ‘Milli Görüşçüler’ ve ‘Bozkurtlarla’ olan görüşmelerini savunarak ‘‘Değişik dernek temsilcileri ile diyalog içinde olmanın yanlış olmadığını düşünüyorum’’ diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER