'İstikrarlı Bir Avrupa İstiyoruz'

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande kritik AB liderler zirvesi öncesi Paris’te bir araya geldi. İkilinin mesajı “ Güçlü ve istikrarlı bir Avrupa’’ yönünde oldu.

Euro bölgesi borç krizinin ele alınacağı liderleri zirvesi öncesi Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı François Holland Elize Sarayı’nda bir araya geldi.
Ekonomik büyümenin canlandırılması için yatırımların artırılmasına öncelik verilmesi gerektiğini savunan Holland ile mali bütçe disiplininin sağlanması için harcamaların kısıtlanmasını savunan Merkel, görüşmesinde bu iki anlaşmazlık arasındaki görüş ayrılıklarının giderilmesi öngörülüyor.
Görüşme öncesi Holland ile birlikte kısa bir açıklamada bulunan Merkel “ Avrupa’nın geleceğini belirleyecek kararlar verileceğini kaydederek güçlü ve istikrarlı bir Avrupa için adım atacaklarını söyledi.
Finansal istikrar için alınan tedbirlerin bilinçli olduğunun altını çizen Holland ise “ Almanya ve Fransa’nın, Avrupa’da ekonomik birliği derinleştirmek zorunda olduğunu söyledi.
Geçtiğimiz hafta İtalya’nın başkenti Roma’da, bir araya gelen liderler, Euro Bölgesi borç krizi ile mücadelede 130 milyar Euro’luk büyüme planı için işbirliği kararı almıştı

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2012, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER