IŞİD Kobani'ye Bayrak Çekti

Suriye'nin Kobani bölgesinde Kürt gruplar ile IŞİD arasındaki şiddetli çatışmaların ardından kentin doğusuna IŞİD bayrağının çekildiği belirtiliyor.

Bir süredir sokak çatışmalarının yaşandığı Kobani’nin doğusunun IŞİD kontrolüne geçtiği iddia ediliyor. Reuters haber ajansı, IŞİD bayrağının kentin doğusunda dalgalandığını duyurdu.
 
Bazı Kürt gruplarla IŞİD arasındaki çatışmalar, Suruç ilçesine yakın bölgede devam ediyor. Yaklaşık 3 haftadır Kobani'ye saldıran terör örgütünün, ilçenin doğu kesimindeki 4 katlı binanın çatısına kendi bayrağına astığı görüldü.
 
Bu arada iki grup arasındaki şiddetli çatışmalar sınıra yakın mahallelerden de duyuluyor. Kobani'nin üst kesiminde ise PYD'ye ait bayrak görülüyor.
 
Kobani Savunma Organizasyonu Başkanı Esmat el Şeyh, kentin merkezine havan toplarının düştüğünü, hafif silahlarla IŞİD’e karşı koyduklarını belirtti.
 
“Eğer kente girerlerse Kobani  hem onlar hem bizim için mezar olur” diyen Esmat el Şeyh, sonuna kadar direneceklerini söyledi. Bu arada dünkü çatışmalarda iki taraftan yaklaşık 50 kişinin yaşamını yitirdiği belirtiliyor.
 
‘TÜRKİYE’YE KARA GÜCÜ GÖNDEREBİLİRİZ'
 
Polonya’nın başkenti Varşova’da açıklamalarda bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ihtiyacın artması durumunda Türkiye’ye kara gücü gönderilebileceğini açıkladı.

ntvmsnbc ve Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2014, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER