'Irak, IŞİD'den Temizlendi'

İran Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, Irak’taki bazı bölgelerin IŞİD’den İran Devrim Muhafızları komutanlarının yardımıyla temizlendiğini söyledi.

'Irak, IŞİD'den Temizlendi'
 
Uzmanlar Meclisi oturumunda konuşan Tümgeneral Caferi, Irak’ın IŞİD’den temizlenmesinin İran Devrim Muhafızları komutanların yardımıyla yapıldığını ve bunun İran İslam Devrimi adına büyük bir başarı olduğunu kaydetti.
 
İran’ın,Suriye ve Irak’taki varlığın askeri danışmanlık düzeyinde olduğunu söyleyen Caferi, "Bugün Irak ve Suriye halkı İslami devrimimizin etkileyici rolünden dolayı İran halkına müteşekkirdir " diye konuştu.
 
İran IŞİD’i önlemeseydi ...
 
Kuveyt’te resmi temaslarda bulunan İran Meclis Başkanı Ali Laricani ise "İran, IŞİD’i önlemeseydi bölgede farkı bir durum ortaya çıkardı ve tüm bölge ülkeleri buna dahil olurdu" değerlendirmesinde bulundu.
 
Kuveytli meslektaşıyla bir araya gelen Laricani, "Irak’a eğer yardım ediyorsak bu Irak’ın talebi üzerine olmuştur.İran hiç bir zaman bölge ülkelerine karşı saldırgan bir bakış içinde olmamıştır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2015, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER