İngiliz Polisi Üç Genç Kız İçin Türkiye'de

IŞİD’e katılmak için Suriye’ye gitmelerinden endişe edilen ve geçen hafta Türkiye’ye vardıkları tespit edilen kayıp 3 genç kız için İngiltere’den bir grup polis Türkiye’ye gitti.

İngiliz Polisi Üç Genç Kız İçin Türkiye'de
İngiliz basını Suriye’ye gitmek için Londra’daki evlerinden ayrıldıkları düşünülen kızların nerede olduğunu tespit etmek için İngiliz polislerin Türkiye’ye geldiklerini aktardı. 15 yaşındaki Shamima Begum ile Amira Abase ve 16 yaşındaki Kadiza Sultana, geçen salı günü Londra’daki evlerinden ayrılıp Gatwick Havalimanı’ndan THY’ye ait bir uçakla İstanbul’a varmıştı.
 
İngiltere Emniyet Müdürlüğü Türkiye’ye gitmek için görevlendirilen polislerin görevi hakkında detaylı bilgi vermezken Emniyet Müdürlüğü sözcüsü, polis yetkililerinin araştırmalarını sürdürmek üzere Türk yetkililerle çok yakından çalıştıklarını söyledi.
 
İngiliz Daily Telegraph gazetesi ise Türk istihbarat servisi yetkililerinin üç genç kızın şimdiye kadar Suriye’deki IŞİD sınırına geçmiş olabileceğini söylediğini iddia etti. BBC’ye konuşan Shamima’nın kız kardeşi Renu Begum, kız kardeşinin Suriye’ye giderek aynı okulda arkadaş olan ve geçtiğimiz aralık ayında Suriye’ye giden kız arkadaşıyla birlikte geri dönmelerini umut ettiğini söyledi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2015, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER