İmza Gününde Kuyruk Sokağa Taştı

Almanya’da yaşayan Türk asıllı Alman rapçi Kool Savaş’ın (Savaş Yurderi), dün akşam Düsseldorf’ta bir alışveriş merkezinde düzenlediği imza gününe ilgi yoğun oldu.

İmza Gününde Kuyruk Sokağa Taştı
 
Son çıkardığı Maertyrer (Şehit) adlı albümünün tanıtımı için Düsseldorf’a gelen Kool Savaş’tan (39) imza alabilmek için kuyruğa giren hayranlarının kalabalığı, sokağa taştı. İmza alabilmek ve Türk asıllı sanatçı ile fotoğraf çektirebilmek için saatlerce sırada bekleyen yüzlerce rap severin büyük bir çoğunluğunu Almanların oluşturduğu gözlendi.
 
Üzerinde Kool Savaş’ın son albümü Maertyrer’in adı yazan tişörtler giyen ve şarkılar söyleyerek sanatçıya sevgi gösterisinde bulunan bir grup Türk genci, yüz kilometre mesafeden Dortmund ve çevresinden imza almaya geldiklerini anlattı. Sırada beklerken kameraya konuşan bazı Kool Savaş hayranları, “O bizi çok iyi anlıyor, hissettiklerimizi şarkılarında ifade ediyor, kendisini severek dinliyoruz” sözleriyle sanatçıya olan hayranlıklarını belirtti.
 
Şarkılarını Almanca olarak seslendiren Kool Savaş, ’Hayatımın en güzel günü’ adlı ilk albümüyle 2002 yılında hayranlarıyla buluştu.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER