Hollande: Gitme Vakti Geldi

Fransa'da cumhurbaşkanı koltuğuna oturan François Hollande, sürpriz bir ziyaretle Afganistan'daki Fransız askerlerini ziyaret etti. Hollande, Afganistan'dan ayrılma zamanının geldiğini söyledi.

Hollande: Gitme Vakti Geldi

Afganistan'a ani bir ziyaret gerçekleştiren Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransız askerlerinin Afganistan'daki misyonunu yerine getirdiğini belirterek, artık bu ülkeden ayrılmanın zamanının geldiğini söyledi.

Afganistan'ın başkenti Kabil'e bu sabah sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Hollande, Kapisa vilayetinin doğusundaki Nicrab üssünde Fransız askerleriyle buluştu. Afganistan'dan muharip askerlerini çekme kararını haklı gösterecek bazı sebepler bulunduğunu belirten Hollande, "Afgan egemenliğinin zamanı geldi" dedi.

Fransız topraklarını hedef alan terör tehdidinin henüz tam anlamıyla ortadan kaybolmadığını vurgulayan Hollande, çekilme sebeplerinden birinin de buradaki görevlerini yerine getirmeleri olduğunu vurguladı.

Fransız askerlerin Afganistan ve Fransa için yaptıklarına teşekkür eden Hollande, Afganistan'dan erken çekilmenin ABD ve diğer müttefiklerle eşgüdüm içinde yapılacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2012, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER