banner51

Hayvan Dostu Taksi Şöföründen Örnek Davranış

İngiltere’nin başkenti Londra’da, bir taksi şoförünün müşterilerinden bahşiş almak için uyguladığı yöntem görenleri şaşırttı.

Hayvan Dostu Taksi Şöföründen Örnek Davranış
Londra’da, yaklaşık 20 yıldan bu yana taksi şoförü 48 yaşındaki Warron Bowring, müşterilerinin ilgisini çekip bahşiş koparmak amacıyla taksisinin içini yıllardır biriktirdiği dünya paralarıyla dekore etti. Taksiye biner binmez şaşıran müşteriler, otomobilin içinin neden kağıt ve demir parayla kaplı olduğunu öğrendiğinde hemen katkıda bulunarak, yüklü bahşiş bırakıyor. Müşterilerinden aldığı bahşişleri biriktiren Bowling, bu paraları annesi Julet’in yıllar önce Yunanistan gezisi sırasında sokak hayvanlarına acıyarak kurdurduğu Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği’ne bağışladığını söyledi. Bu yöntemle müşterilerinden topladığı paraları biriktirerek derneğe binlerce sterlin yardım yaptığını anlatan Bowling, şöyle dedi:
 
"Tam 5 yıldır Yunanistan’daki derneğe para gönderiyorum. Hayvanların acı çekmesi ve şiddete uğramasına annem gibi ben de karşıyım. 20 yıllık taksi şoförüyüm ve ‘Ne yapabilirim’ diye düşündüm ve aklıma bu ilginç yöntem geldi. Eski paraları da topluyorum ve açık artırmada satıyorum bu satışlardan topladığım gelirleri de derneğe bağışlıyorum."
 
Taksisinde dünya paralarını topladığı bir defteri de olan Bowling, kullanımdan yıllar önce kalkmış Türk paralarını da biriktirdiğini, Türk müşterilerinin çok cömert olduğunu söyledi. Bowling, şöyle konuştu:
 
"Müşterilerim ülkelerine dönerken ellerindeki son paraları bana veriyor ben de en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorum. Elimde birçok artık kullanımdan kalkmış Türk parası var. Türkler çok cömert. Onlardan da bol bahşiş alıyorum. Türkiye ile de temasa geçmek ve oradaki hayvan derneklerine de yardım yapmak istiyorum."
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2014, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER