banner51

Hayat Boumeddiene 3 Kişiyle Gelmiş

Fransa’nın başkenti Paris’te 9 Ocak’ta bir markete düzenlediği saldırıda 5 kişinin ölümüne sebep olduktan sonra polis tarafından öldürülen Amedy Coulibaly’nin İspanya’da kaldığı süre içinde yaşadığı olaylar ortaya çıkmaya başladı.

Hayat Boumeddiene 3 Kişiyle Gelmiş
İspanyol polisi Amedy Coulibaly’nin Fransa’dan kiraladığı otomobil ile eşi Hayat Boumeddiene, biri çocuk 3 kişi ile birlikte Madrid’e geldiğini belirledi. İspanyol basının polis yetkililerinden aldığı bilgiye göre bu kişilerin, Madrid’den İstanbul’a farklı uçaklarla hareket ettiği ortaya çıktı.
 
İspanyol basınına göre Hayat Boumeddiene ve 23 yaşındaki Mehdi Sabri Belhoucin’in aynı uçakla saat 14.30 sıralarında İstanbul’a hareket ettiğini, diğer iki kişinin ise ondan bir kaç saat sonra kalkan başka bir uçakla Türkiye’ye gittiğini yazdılar. Coulibaly’nin İspanya’da kaldığı süre içinde yaptığı telefon kayıtlarını çıkaran polis, Madrid’te ve ülke genelinde hiçbir kişi ile konuşmadığını tespit etti.
 
Bu arada Fransız ’La Voix du Nord’ gazetesi ise Coulibaly’nın saldırıyı gerçekleştirmek için istediği 6 bin Euroluk kredinin belgelerini yayınladı. Belgelerde Cofidis adlı bir şirketten alinan kredi için Coulibaly’e olumlu cevap verildiği görülüyor.
Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2015, 19:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER