banner51

Hastane Yapımına Başlandı

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’nde, Suriyeli sığınmacıların barındığı Süleymanşah Konaklama Tesisi’nde prefabrik hastane yapımına başlandı.

Hastane Yapımına Başlandı
 
Ülkelerindeki iç karışıklıktan kaçan yaklaşık 26 bin Suriyeli sığınmacının barındığı Süleymanşah Konaklama Tesisi’nde Birleşmiş Milletler finansmanlığında Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanılğı (AFAD) tarafından 50 yataklı prefabrik hastanenin yapımına başlanıldı. Sığınmacıların daha rahat sağlık imkanından faydalanması için prefabrik hastanenin yapıldığını belirten Sahra Hastanesi sorumlusu Turgay Çelik, şöyle dedi:
 
"Çadır kentimizde yapılacak prefabrik hastanemizde Suriyeli misafirlerimize yönelik daha güzel sağlık hizmetleri sunulacak. Bu hastanemizde kulak, burun boğaz, dahiliye, çocuk, genel cerrah, kadın doğum poliklinikleri mevcut olacak. Bununla beraber aşı ve depoları, erkek ve kadın müşahede odaları, medikal gaz odaları, acil muayene, ev acil müşahede odaları, acil bekleme odası, acil personel bekleme odası, kan alma ve laboratuvar odası, röntgen ve kontrol, idare, personel odası, ecza deposu, eczane ve yemekhane mevcut olacak."
 
Toplam 720 metrekare üzerinde kurulacak hastanede ihtiyaç duyulan tüm polikliniklerin mevcut olacağı ve hastanenin Temmuz ayı sonlarında hizmete gireceği belirtilirken, AFAD’ın Türkiye’deki tüm çadır kentlerde prefabrik hastane yapımına başlandığı kaydedildi.
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER