Hannover'de Ticari Araç Fuarı Düzenleniyor

Almanyanın Hannover kentinde, Uluslararası Ticari Araçlar Fuarı (IAA Commercial Vehicles) düzenleniyor. Bu yıl 65’inci kez düzenlenen fuar 2 Ekim’e kadar açık.

Hannover'de Ticari Araç Fuarı Düzenleniyor
 
Karsan, bu fuara katılımı ile bu yıl üretimine başladığı Karsan Atak ve Karsan Star’ı yeni isimleriyle ilk kez yurt dışında tanıtıyor.
 
Türkiye’nin köklü otomotiv üreticilerinden Karsan, fuarda Karsan markalı yeni ürün ailesinin üç üyesini sergiliyor. 8 metrelik alçak tabanlı, engelsiz erişimli "KARSAN ATAK" şehiriçi otobüsü ve turizm/servis taşımacılığında kullanılacak 8 metrelik "KARSAN STAR", yeni isimleri ve Avrupa normlarına uygun EuroVI motorlu versiyonları ile Hannover’de Avrupalı müşterilerin beğenisine sunuluyor.
 
Bu iki ürün 2013 Ekim ayında Kortrijk Busworld Fuarı’ndaki Avrupa prömiyerinde ve 2014 Nisan ayında Busworld Türkiye Fuarı’ndaki Türkiye lansmanda büyük beğeni toplamıştı. Karsan ayrıca, alçak tabanlı ve engelsiz erişim özelliklerine sahip 6 metrelik "JEST" küçük otobüsünü de standında sergiliyor. Karsan, fuarda ’Upgrade your business’ yani ’İşini büyüt/geliştir’ sloganıyla ziyaretçilerini karşılıyor.
 
Fuarda ayrıca, Hyundai Motor Company ile Karsan arasında 27 Kasım 2012’de imzalanan anlaşma kapsamında Türkiye ve ihracat pazarları için üretimi Karsan tarafından yapılacak olan azami yüklü ağırlığı 3.5 ton ila 5 ton arasında değişen yeni hafif ticari araç serisi H350’nin dünya lansmanı ve Avrupa ilk gösterimi yapılıyor.
 
H350’nin münhasır Türkiye distribütörlüğünü 20 Mayıs 2014’te üstlenen Karsan Pazarlama da fuarda yer alıyor.
 
Karsan Pazarlama Genel Müdürü Vançın Kitapçı, dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan IAA Hannover Fuarı’nda hem Karsan markalı, toplu taşımada ’ezber bozacak’, benzersiz yeni ürün ailesini sergilemekten hem de Hyundai’nin H350 serisinin dünya lansmanına ’üretici sıfatıyla’ katılmaktan büyük bir heyecan duyduklarını söyledi. Kitapçı, "Karsan ürün ailesinin yurtdışı pazarlardaki satış stratejisi kapsamında Gürcistan, Körfez Ülkeleri, Bulgaristan, Romanya, Makedonya, Macaristan ve Almanya’da dahil 19 ülkede satış-dağıtım-satış sonrası kanallarımızı oluşturduk ve ürünlerimizi gönderdik. Şimdi bu fuarda elde edeceğimiz temaslar ile özellikle Avrupa’daki varlığımızı arttırmayı hedefliyoruz" dedi.
 
Karsan’ın 8 metrelik küçük otobüsü Atak, biniş ve inişleri kolay hale getiren "alçak taban" ve aracı yana yatırabilen ECAS sistemiyle dikkat çekiyor. Katlanır engelsiz erişim rampası ile tekerlekli sandalye kullanan yolcular için hayatı kolaylaştıran Karsan Atak’ın, panoramik görüş açısı sunan geniş camları ferahlık sağlıyor. Farklı koltuk dizilişleri ve geniş içyapısı sayesinde Atak’ın yolcu kapasitesi 60 kişiye kadar çıkıyor. Sürücü için manuel vitesin yanı sıra robotize ve otomatik vites seçeneği ile maksimum sürüş konforu sağlayan Atak, Euro VI emisyon normlarına uygun motoruyla mükemmel yakıt ekonomisi sağlıyor. Atak, yukarıdaki özelliklerinin yanı sıra düşük manevra kabiliyetiyle şehiriçi taşımacılığına ideal olup, izole sürücü kabini, bağımsız ön süspansiyon gibi özellikleriyle hem konforlu hem de güvenli bir seyir imkânı sunarken, ek olarak, arkada yerleşimli motor sayesinde bakım kolaylığı öneriyor. Atak’ın Euro VI Dizel versiyonu 2014’ün sonu itibariyle pazara çıkması planlanıyor.
 
Karsan’ın kısa mesafe şehirlerarası taşımacılık ve turizm/personel servisi konseptli küçük otobüsü Star, 8 metre uzunluğunda, 31 yolcu kapasiteli ve 4.25m3 ile sınıfının lider bagaj kapasitesine sahip. Star, arkadan motor yerleşimiyle titreşimsiz ve sessiz bir yolculuk sağlayan, geniş diz mesafesi sunan, önde bağımsız süspansiyonu ve raylı koltuk sistemiyle farklı koltuk dizilimlerine sahip. Bunların yanı sıra geniş donanım seçenekleriyle de safkan bir otobüs konforu sunuyor. Düşük işletim giderleriyle kullanıcısının yüzünü güldürecek olan Star, segmentinde lider özellikler gösteriyor.
 
"JEST" İLE İNTERNET BAĞLANTILI ENGELSİZ YOLCULUK KEYFİ
 
İlk kez Mayıs 2013’te pazara sunulan, modern ve kullanışlı gövde yapısı, alçak taban ve rampa uygulamasıyla engelleri tamamen kaldıran küçük otobüs JEST, düşük yakıt ve bakım giderlerine sahip yeni teknoloji motoru ile avantaj sağlıyor. Segmentinde büyük beğeni toplayan Jest, 2014 yılı itibarıyla daha da zengin donanım seçenekleriyle pazara sunuldu. ESP güvenlik kiti, alüminyum alaşımlı jantlar, uzaktan kumandalı merkezi kilit, Galaxy tipi koyu renkli camlar kullanıcıya sunduğu yeniliklerden bazıları. JEST, kliması ve opsiyonel wi-fi bağlantısıyla yolculukları keyifli kılıyor. Farklı koltuk yerleşim seçeneklerine imkân sağlayan yapısı ile rahatlığı ön plana çıkaran JEST, tasarımı ve çevreci özellikleriyle de gelişen ve değişen şehirlerin dokusuna uyum sağlıyor. Pazara çıktığı günden bugüne 1.000’in üzerinde satışı gerçekleşen Karsan JEST, şehiriçi kısa mesafe toplu taşıma segmentinde iddialı.
 
KARSAN
 
1966 yılında kurulan Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş., 1979-1998 yılları arasında Koç Grubu çatısı altında faaliyet göstermiş, 1998’de İnan Kıraç’ın çoğunluk hisselerini almasıyla birlikte Kıraça Holding bünyesine dahil olmuştur. 1981 yılından itibaren %100 yerel sermayeyle ticari araç üreten bir firmadır. 2009 yılında belirlediği "Sınırsız Ulaştırma Çözümleri" vizyonu doğrultusunda, binek araçtan otobüse, minivandan ağır kamyona geniş bir yelpazede ürün geliştirip üretmeyi hedefleyen Karsan; bugün Bursa’da yer alan modern ve esnek tesislerinde lisans altında Hyundai Truck HD75/35 hafif kamyonlarını, BredaMenarinibus marka otobüslerini ve kendi markası altında Karsan JEST, Karsan ATAK ve Karsan STAR araçları üretiyor. Bu ürünlerin pazarlama, satış ve satış sonrası hizmet faaliyetlerini ise Karsan Pazarlama aracılığı ile yürütülüyor.
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER