Gövdesinde 'Patlatılan Cami' Dövmesi

Geçtiğimiz Mayıs ayında bir İngiliz askerinin Londra'da sokak ortasında satır ve bıçakla öldürülmesi sonrası Müslümanlara yönelik saldırılar arttı. Aşırı sağcı bir İngiliz, gövdesine "patlatılan cami" dövmesi yaptı. Polis şimdi bu kişinin peşinde.

Gövdesinde 'Patlatılan Cami' Dövmesi
İngiltere'nin başkenti Londra'da geçtiğimiz Mayıs ayında bir İngiliz askerinin sokak ortasında satır ve bıçakla öldürülmesi sonrası camilere saldırılar arttı.
 
Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Birmingham kentinde ise ilginç bir olay yaşandı. İngiliz Daily Mail gazetesinin internet sayfasında yer alan haberde, aşırı sağ örgüt İngiliz Savunma Ligi ENL üyesi bir kişinin gövdesine yaptırdığı "patlatılan cami" dövmesini gösteren fotoğraf yer aldı.
 
Söz konusu "ırkçı" fotoğraf sosyal paylaşım sitesi Twitter'a yüklenince aşırı tepki aldı. Fotoğrafın geçtiğimiz Cumartesi günü Birmingham kentinde İngiliz Savunma Ligi ENL tarafından düzenlenen gösteri sırasında çekildiği tahmi ediliyor. Aşırı ırkçı gösteride olaylar çıkmış ve 20 kişi gözaltına alınmıştı.
Gazetede yer alan haberde, İngiliz polisinin, gövdesine "patlatılan cami" dövmesi kazıyan ırkçı İngiliz'in kimliğini tespit etmeye çalıştığı belirtildi.
 
MÜSLÜMANLARA SALDIRILARDA ARTIŞ 
 
İngiltere'de Ukraynalı bir zanlı da, cami çıkışında 82 yaşındaki Muhammed Salim'i öldürmekten ve üç camide meydana gelen patlamalara sebep olmaktan yargılanıyor.
 
Terör suçlamasıyla yargılanacak 25 yaşındaki Pavlo Lapshyn 29 Nisan 2013 tarihinde Birmingham'da cami çıkışında evine yürüyen 82 yaşındaki Muhammed Salim'i bıçaklamaktan ve öldürmekten suçlanıyor. Yüksek lisans öğrencisi Lapshyn'in Walsall, Tipton ve Wolverhampton şehirlerinde, 21 Haziran ve 12 Temmuz tarihlerinde üç farklı camideki patlamalardan sorumlu olduğu da belirtildi.
 
İngiltere'nin başkenti Londra'da geçtiğimiz Mayıs ayında İngiliz asker Lee Rigby'nin öldürülmesinin ardından, özellikle aşırı sağcı grupların Müslümanlara ve camilere yönelik saldırıları artmıştı.
Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2013, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER