Göçmen Gençlerle Görüştü

Almanya’nın Bavyera Eyaleti Parlamentosu’nun ilk ve tek göçmen kökenli milletvekili Arif Taşdelen (SDP), parlamentoda göçmen gençlerle bir araya geldi.

Göçmen Gençlerle Görüştü
 
Alman Sosyal Demokrat Partisi (SPD) Bavyera Teşkilatı’nın düzenlediği ’Dışarıdan seyretmek yerine angaje olmak’ başlıklı oturuma Arif Taşdelen ev sahipliği yaptı. Çok sayıda göçmen kökenli gencin katıldığı oturumda, göçmen gençlerin yine göçmenler için yürüttüğü 4 örnek proje tanıtıldı. Taşdelen, göçmen kökenli gençleri sivil toplum kuruluşlarında aktif oldukları kadar politikada da daha fazla aktif olmaya çağırdı. Türk kökenli gençlerin çok aktif olduğunu söyleyen Arif Taşdelen "Türk gençleri derneklerde aktifler, burada yaşayan Türk toplumuna yardımcı olmaya çalışıyorlar. Mesela üniversiteli Türk gençleri diğer Tük çocuklarına Almanca veya İngilizce ders veriliyorlar" dedi.
 
Gençlerin derneklerin yanı sıra siyasi partilerde de aktif olmaları gerektiğini vurgulayan Taşdelen "Gençlerimize kendi siyasi geleceklerini kendi ellerine alabilmeleri için mutlaka siyasi partilere üye olup aktif görevler almaların tavsiye ediyorum. Aday olup yarın belediye meclisi üyesi, daha sonra milletvekili olarak buradaki Türk toplumuna çok daha fazla yararlı olabileceklerine inanıyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 01:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER