G.Kıbrıs'ta Borç Mahkumları Artıyor

Güney Kıbrıs’ta ekonomik krizle birlikte borçlarını ödeyemediği için mahkum olanların sayısının giderek arttığı belirtildi.

G.Kıbrıs'ta Borç Mahkumları Artıyor

 

Kıbrıs Rum Kesimi’nde yayınlanan Politis gazetesi “Borçtan Mahkum Olanlar 10’uncu Koğuşa. Adalet Bakanlığı Daha İyi Tutukluluk Koşulları Sağlanması İçin Çaba Gösteriyor” başlıklarıyla verdiği haberinde, Rum Adalet ve Kamu Bakanlığının, cezaevindeki, eskiden yabancı uyruklular için polis tutukevi olarak kullanılan 10’uncu koğuşun, borcunu ödeyemediği için hapis cezasına mahkum olanların kalacağı yer olarak kullanılması çaba gösterdiğini yazdı.
 
10’uncu koğuşun yabancı uyrukluların çıkardığı yangından dolayı zarar gördüğünü, şimdi ise borç için hapse mahkum olanların, diğer mahkumlardan ayrı bir alanda tutulması için restorasyonda olduğunu belirten gazete, borçtan dolayı mahkum olanların sayılarının sürekli arttığından, ancak bazı düzenlemelerle kısa süreler cezaevinde kaldıklarından söz etti. Habere göre Merkezi Cezaevi Müdür Yardımcısı Yorgos Trifonidis de borçtan dolay hapse mahkum edilen vatandaşların müdürlük için de “baş ağrısı” olduğunu belirterek, cezaevindeki nüfus fazlalığından şikayet etti.
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2013, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER